'Xabi Alonso'yu arıyoruz'

Liverpool Kaptanı Steven Gerrard, takımdaki çöküşü, Xabi Alonso'nun Real Madrid'e transferine bağladı. İspanyol oyuncunun oyun kurguları açısından hayati önem taşıdığını vurgulayan Gerrard, orta sahadaki boşluğu bir türlü dolduramadıklarını söyledi.

Ntvspor 04.11.2009 - 15:16

'Xabi Alonso'yu arıyoruz'

Liverpool, son 50 yılın en kötü dönemini geçiriyor. Premier Lig'de üst üste yenilgiler alan ‘kırmızılar’, Şampiyonlar Ligi’nde de gruptan çıkamama tehlikesiyle karşı karşıya...

Sakatlığı süren takım kaptanı Steven Gerrard, geçen sezon ile bu sezon arasında takımdaki en büyük farkın Xabi Alonso'nun yokluğu olduğunu söyledi. Gerrard, Real Madrid'e transfer olan İspanyol futbolcunun orta sahada bıraktığı boşluğu bir türlü dolduramadıklarını itiraf etti.

Alonso'nun takımdan ayrılmasını "yıkım" olarak nitelendiren Liverpool Kaptanı, "Dünyanın en iyi oyuncularından birini kaybetmek her zaman çok zordur. Özellikle de bu oyuncu, oyun sistemi açısından kilit önem taşıyorsa" ifadelerini kullandı.

Liverpool'un Alonso’suz oynamaya alışmasının zaman alacağını belirten Gerrard, yeni transfer Alberto Aquilani'ye de, bir an önce forma girmesi yolunda üstü kapalı mesajlar gönderdi.

Alonso'nun görevini üstlenmek üzere Roma'dan transfer edilen Aquilani, geçirdiği ağır sakatlığın ardından henüz takıma uyum sağlayabilmiş değil...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...