Xavi, van Gaal'i unutamıyor

Barcelona efsanesi Xavi, bir dönem birlikte çalıştığı Manchester United Menajeri Louis van Gaal'i değerlendirdi. Xavi, kendisine çok genç yaşta güvenen van Gaal'in her zaman kalbinde olacağını söyledi.

Ntvspor 17.11.2015 - 12:22

xavi-VAN-GAAl-171115.jpg

Manchester United Menajeri Louis van Gaal, takımını fazlasıyla savunmaya dönük oynattığı için son dönemde eleştirilerin hedefi haline gelmiş durumda. Van Gaal, eleştirilere kulak asmıyor. Son 4 lig maçında gol yemediklerini hatırlatan Hollandalı menajer, takımın oyun anlayışını değiştirmeye niyetli değil.

"KİM BU APTAL DEDİM"

Barcelona efsanesi Xavi, bir dönem birlikte çalıştığı van Gaal'in bu tavrını olumlu sonuçlar nedeniyle fazla baskı altında olmamasına bağladı. Kendisine Barcelona A Takımı’nın kapılarını açan van Gaal'in her zaman kalbinde özel bir yeri olduğunu vurgulayan Xavi; "Onunla ilk kez tanıştığımda duygularım farklıydı. 2 günlük antrenmanın ardından 'Bu aptal da kim' diye düşünmüştüm. Ancak daha sonra haklı olduğunu gördüm. O sert disiplin anlayışı olan bir mükemmelliyetçi ama bana 17-18 yaşımda forma vermekten de çekinmeyecek kadar cesur biri" dedi. 

MOURINHO YORUMU

Xavi, Barcelona'yı çalıştırdığı dönemde van Gaal'in tercümanı olarak bilinen Jose Mourinho'ya da değindi. Mourinho'nun tercüman olduğu inanışını ‘saçmalık’ olarak nitelendiren Xavi; "Mourinho, van Gaal'in yardımcısıydı. Sık sık B Takım’da antrenmana çıkardı ve hepimiz kendisine büyük saygı duyardık" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...