Yanal 'Gençler'e dönüyor

Trabzonspor'dan sezonun son bölümlerine girilirken ayrılan Ersun Yanal, Gençlerbirliği yolunda. Yanal'ın küçük maddi pürüzlerin de ortadan kalkmasıyla başkent ekibine imza atması bekleniyor.

Haberler - Ntvspor 06.06.2009 - 22:48

İSTANBUL - Ersun Yanal, eski takımına geri dönüyor. Başarılı teknik adam, Gençlerbirliği'ni çalıştırmak için başkan İlhan Cavcav ile büyük oranda anlaştı.

İki taraf arasındaki küçük maddi pürüzlerin de ortadan kalkmasıyla birlikte, Yanal'ın resmi sözleşmenin altına imza atacağı belirtiliyor.

Trabzonspor'da sezona çok iyi bir başlangıç yapan Ersun Yanal, ligin ikinci yarısında özellikle Avni Aker'de alınan başarısız sonuçların ardından, görevinden istifa etmişti.

Gençlerbirliği ise sezona Mesut Bakkal ile başladıktan sonra, başarısız sonuçlar üzerine teknik direktörlük görevine Samet Aybaba'yı getirmiş. Buna karşın ligin ancak son haftasında küme düşmekten kurtulmuştu.

Yanal, başkent ekibini 2002-2004 yılları arasında da çalıştırmıştı. Yanal yönetimindeki kırmızı-siyahlılar, Türkiye Kupası'nda iki kez finale çıkmıştı.

Gençlerbirliği ile 2003-2004 sezonunda Uefa Kupası'nda Blackburn, Parma, Sportıng Lizbon gibi ekipleri eleyerek büyük dikkat çekmişti.

Sayfa Yükleniyor...