Yankees şampiyon

Amerikan Beyzbol Ligi MLB'de New York Yankees, tarihteki 27. şampiyonluğuna ulaştı.

Ntvspor 05.11.2009 - 12:17

Yankees şampiyon

Amerikan Profesyonel Beyzbol Ligi MLB'nin 2009 şampiyonu New York Yankees oldu. Final serisinin altıncı maçında Philadelphia Phillies’i 7-3 yenen Yankees, seyircisi önünde kupayı kaldırdı.

Sezona takım sahibi George Steinbrenner’ın yönetimi oğlu Hal Steinbrenner’a devretmesiyle başlayan Yankees, yıldız oyuncu Alex Rodriguez’in doping skandalı ile zor bir dönemden geçmişti. Buna rağmen kaptan Derek Jeter’ın önderliğinde toparlanan New York, finale kalmayı başarmıştı.

Final serisinde son şampiyon Philadelphia’yı 4-2 ile geçen Yankees, bu sonuçla 2000 yılından bu yana ilk kez kupaya ulaştı. New York, tarihindeki 27. şampiyonluğunu kazanırken, Japon yıldız Hideki Matsui ise final serisinin en değerli oyuncusu seçildi.

35 yaşındaki Matsui, maç sonunda, "Yankees’e transfer olduğumda tek hedefim şampiyon olmaktı. Çok uzun ve zorlu bir yol oldu ama sonunda hedefime ulaştım. Takımımın galibiyetine katkıda bulunabildiysem ne mutlu!" diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Beyzbolun efsane takımı New York Yankees’in 27. şampiyonluğu, şehrin ünlü Times meydanında da büyük bir coşkuyla kutlandı. Dokuz yıllık aranın sonrasında şampiyon olan Yankees’in bazı taraftarları, serinin son maçında uğur denemelerinde bulundu; "Bugünkü maça eski Yankee stadyumundan bir parça getirildi. Evimde de kocaman bir parça var. Yeni bir hanedanlık kuruyoruz!"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...