İlişkili Haberler

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 4-3 kaybettikleri Çaykur Rizespor maçının ardından yayıncı kuruluş LİG TV'ye açıklamalarda bulundu.

Hamzaoğlu, yanlış bir kartla 10 kişi kaldıklarını ancak her şeye rağmen savunma yapıp gol yememeleri gerektiğini söyledi.

Bu sezon birkaç tane maçı bu şekilde koruyamadıklarını belirten Hamza Hamzaoğlu, "Bugün konuşulacak hem çok şey var, hem de diyecek bir şey yok. Bu kadar zoru başaran oyuncularımın son dakikalarda bu golleri yememesi lazımdı. Oyunu yavaşlatacak, kenarlara taşıyacak birşeyler yapmaları lazımdı. Ders çıkaramıyoruz bir türlü, Astana maçı da vardı, kaç tane maçı korumayı başaramadık. Bunun üzerinde daha ciddi durmak zorundayız" dedi.

Umut Bulut'a gösterilen kartların hafif olduğunu da iddia eden Hamzaoğlu, "Rizespor'u tebrik ediyorum, son dakikalarda maçı bırakmayıp lehlerine çevirmeleri tebrik edici. Umut'un kartları, hafif gibi geldi. Umut bilerek dirsek atacak son oyuncudur belki şu ligde. Bu kadar basit olmaz, ikinci kartı da sarı kartlık mıydı bilmiyorum. Biri o kadar kolay çıkarmışsın, iki çıkar mı bilmiyorum, hakem farklı gördü belki orada, suçlamak istemem" ifadelerini kullandı.

Sakatlıklar yaşadıklarını ancak buna rağmen son dakikalarda iyi savunma yapıp gol yememeleri gerektiğini vurgulayan Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü, "Bu maçtan daha acı bir ders olmaz herhalde. Sahanın zeminini tamamen kumlamışlar, daha az kullanılan adaleler hep gitti. Maçların yorgunluğu da birikince maalesef sakatlıktan değişiklik yapmak zorunda kaldık, her şeye rağmen, yap savunmanı ama gol yeme. Biz Galatasaray'ız bunu başarmalıyız, başaramıyorsak mağlup olmak kaçınılmaz. Rizespor haklı bir galibiyet aldı" şeklinde konuştu.