Yazıcı: Hakkımız yendi

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Fenerbahçe maçında hakkımız yendi'' dedi.

12.02.2010 - 00:30

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yazıcı, Fenerbahçe ile İstanbul'da oynadıkları ilk maçta bir gollerinin verilmediğini, bu karşılaşmada da aynı sıkıntıyı yaşadıklarını belirtti.

''Fenerbahçe maçında hakkımız yendi'' diyen Yazıcı, ''Tüm Türkiye maçı seyretti. Yorumu kamuoyuna bırakıyorum'' ifadelerine yer verdi.

Yazıcı, bir gazetecinin maçın hakemi Cüneyt Çakır'ın yönetimine ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine, ''Konuşmak istemiyorum. Konuşursam, bu başka yönlere çekilebilir. Yorumu kamuoyuna bırakıyorum'' dedi.

TRANSFER KONUSU
Yazıcı, Fethiye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Bursaspor Kulübü'nün Mali ve İdari Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, mali genel kurula büyük katılım olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bursapor gibi güzide bir kulübün başkanının ayrıca iyi bir ticaret adamı olduğunu belirten Yazıcı, her şeyin hangi şartlarda alınıp satılabildiğini çok iyi bildiğini kaydetti.

Yazıcı, son günlerin güncel konusunun ''Sercan, Volkan ve Ozan gibi futbolcuların satılıp satılmaması'' olduğunu dile getirerek, ''Volkan'ı, Sercan'ı Ozan'ı sat, sonra 'neden şampiyon olamıyoruz, Avrupa kupalarına katılamıyoruz' diye hayıflan. Yıllardan beri başkan adayının kongrede verdiği söz; borçsuz bir Bursaspor yaratmak. Son kongrede bir laf ettim, söz de verdim. Borçlu Bursaspor denebilir. Borcu olan bir Bursaspor ama zirveye oynayan bir Bursaspor... Sercan'ı, Volkan'ı, Ozan'ı ve Muhammed'i benim kafamda tasarladığım rakama aldırmayıp satsaydık belki bugün borcumuz olmazdı ama ligde 13 veya 14. sırada yer alırdık'' dedi.

Bursaspor'un şu anda ligde bir maç eksiğiyle lig üçüncüsü olduğunu anımsatan Yazıcı, ''Biz yönetim olarak kongre üyelerine ve divana her zaman hesap veririz ve bundan gocunmayız. Son günlerde bazı şeyler oluyor. 7 aylık durumu hiç utanmadan sıkılmadan genel kurulu ibra ettirmemek için gecelerini gündüzlerine katanlar var. Futbolcumuz, hocamız taraftarımız gözlerini daha yukarı dikmişken bir savaşa adeta top yekun girmişken, kendi içimizde cephe açmaya çalışan, yaralamaya çalışan bir muhalefet var karşımızda. En güzel cevabı genel kurul üyelerimiz ve büyük taraftarımızın vereceğine inancım tamdır'' diye konuştu.

Yazıcı'nın konuşmasının ardından yönetim kurulunun sunduğu mali tablo, oy çokluğuyla ibra edildi.

Genel kurulda ayrıca bazı tüzük değişikliklerine de gidildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...