Tepebaşı'nda bulunan Turkcell Plaza'da Turkcell firması tarafından kendilerine verilen 1 milyon 250 bin liralık başarı priminin sembolik çekini alan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başarılı oyuncular Volkan Şen, Ozan İpek, Sercan Yıldırım gibi isimlerin sürekli transfer gündeminde yer aldığı belirtilerek, Bursaspor'un politikasının ne olacağının sorulması üzerine İbrahim Yazıcı, ''Teklifler her zaman vardı. Geçtiğimiz sezonun başında oldu, devre arasında oldu ve şimdi yine teklifler var. Türkiye'de kulüplerin mali durumları da ortada. Hemen hemen tüm kulüpler için mali sıkıntılar mevcut. Biz de bu tip sıkıntılar içinde olmamıza rağmen büyük rakamları hep ittik ve dedik ki; 'satmıyoruz'. Hedefiniz varsa, yıldızlarını satmaz, yıldız oyuncu alırsınız. Bizim hedefimiz şampiyonluktu ve oldu. Daha önce yapılan transfer tekliflerinde, Bursaspor'un rakamları yükseltmek için ortamı kızıştırdığı ileri sürüldü. Oyuncu satarım, ama öyle bir teklif gelmeli ki, uçuk olmalı. Satılmayacak futbolcu yoktur. Aksini söyleyen, yalan söyler. Normal şartlarda hiçbir futbolcumuzu satmıyoruz. Bizden oyuncu isteyen kulüplerden de futbolcu alabiliriz'' dedi.

İbrahim Yazıcı, Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk'le ilgilendikleri yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, ''Bugüne kadar kişi bazında kimse benim ağzımdan bir şey alamamıştır'' demekle yetindi.

''ŞAMPİYONLUK DAHA ÖNCE GELMELİYDİ''
Bursa kentinin ve Bursaspor'un şampiyonluğu çok daha önce kazanması gerektiğini aktaran Yazıcı, ''Bu şampiyonluk başarısı çok daha önce gelmeliydi. Gecikmiş bir başarı. Ama nasip bugüneymiş'' dedi.

Elde ettikleri başarıyı kalıcı hale getirmek istediklerini vurgulayan İbrahim Yazıcı, ''Buralara gelmek çok zor. Burada kalmak da bir o kadar zor. Onun da bilincindeyiz. Altyapımıza çok güveniyoruz, şehrin imkanlarına çok güveniyoruz. Ben şahsen elde ettiğimiz başarının kalıcı olacağına inanıyorum. Eğer olmazsa, sürpriz olur. Bursaspor bundan sonra da lige renk getirecektir. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Başaracağımıza inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

İbrahim Yazıcı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın gündem değiştiren basın toplantısının sorulması üzerine ise ''Bursaspor'un üzerinde hiçbir şaibe bugüne kadar olmamıştır. Şaibeli takımlar olabilir. Başka takımlar hakkında yorum yapmam. Maçı herkes gördü, seyretti. Spor kamuoyu zaten yorumları yapıyor. Ben polemiğe girmem'' yanıtını verdi.

''STADIMIZI YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ''
Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılmayı garantileyen Bursaspor'un kadrosuna gerekli takviyeleri yapacağını vurgulayan İbrahim Yazıcı, maçları kendi statlarında yapabilmek için de çalıştıklarını söyledi.

Kadrolarındaki eksikleri iyi bildiklerini anlatan Yazıcı, ''Bu işi de en iyi şekilde halledip, Türkiye'yi bu platformda başarılı bir şekilde temsil etmek istiyoruz. Başaracağımıza inanıyoruz'' derken, Bursa Atatürk Stadı'ndaki çalışmalar için,''Stadımızla ilgili problemlerimiz var. Bugüne kadar yeni bir stada sahip olmamız gerekirdi. Önümüzdeki dönemde yeni stadımızın temeli atılacak, ancak tamamlanması birkaç yılı bulur. Mevcut şartlarda stadımızda Şampiyonlar Ligi maçları yapamayız. Dün itibariyle kazmayı vurduk. Hızla gece gündüz çalışıp, eksikleri gidermek için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca, Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı'nda, Galatasaray ve Fenerbahçe başkanları ile Beşiktaş yöneticileriyle görüştüm. Eğer stadımızı yetiştiremezsek, neticede Türkiye'yi temsil edeceğiz, İstanbul'da maçlarımızı yapabiliriz. Onlar da olumlu karşıladılar. Zaten alternatif stat olarak Atatürk Olimpiyat Stadı'nı verdik, ama oranın atmosferi ve uzaklığı ortada. İstanbul'da başka bir statta oynayabiliriz, ama yüzde 80-90 kendi seyircimizin önünde oynarız. Gerçi taraftarımız bizi yalnız bırakmaz, ama Bursa'da olması çok daha önemli. İnşallah yetiştiririz'' dedi.

''BURSASPOR'UN ŞAMPİYONLUĞUNU TÜM TÜRKİYE İSTEDİ''
İbrahim Yazıcı ayrıca, Bursaspor'un şampiyonluğunu tüm Türkiye'nin istediğini ifade ederek, ''Bu yaşıma geldim, bir takıma karşı böyle sempati görmedim. Türkiye, Bursaspor üzerinde birleşti. Herkes, (Bursaspor şampiyon olsun) dedi. Hatta en sonunda rakibimiz Fenerbahçe'nin de bir kısmı da bunu istedi. Kulağıma gelen şeyler oldu bu konuda... Sadece Bursa'nın değil, tüm Türkiye'nin takımı olduk. Tüm Türkiye'ye teşekkür ediyorum, bizi bağırlarına bastıkları için'' diyerek sözlerini tamamladı.