'Yeni yönetime aday olmayacağım'

Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nı almaya hak kazandığı Bursaspor maçının ardından Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir'den bir açıklama geldi. Özdemir, cumartesi günü yapılacak kongrede aday olmayacağını söyledi.

Ntvspor 17.05.2012 - 01:06

'Yeni yönetime aday olmayacağım'

Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 4-0 yenerek, Ziraat Türkiye Kupası'nı müzesine götürdüğü maçın ardından NTV Spor Muhabiri Aykut Yıldırım'a özel açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, cumartesi günü yapılacak kongrede aday olmayacağını açıkladı.


Cumartesi günü Süper Final'de kaybettikleri kupayı ve maç sonrası yaşanan olayların üzüntüsünü, bu kupayla giderdiklerini ifade eden Nihat Özdemir, "Süper Lig'de ve Ziraat Türkiye Kupası'nda final oynama şansını elde ettik. Hepimizin bildiği gibi cumartesi günü malesef Galatasaray'ı kendi sahamızda yenemeyip, berabere kaldık ve Süper Lig kupasını kaybettik. Tabi bundan dolayı, hem maçtan sonra çıkan olaylardan dolayı Fenerbahçe taraftarı, son 4 günü büyük bir üzüntüyle geçirdi. Buna bir moral ve sevinç lazımdı. Zor bir maç olacağını bekliyorduk ama takımımız, maçın başından itibaren çok güzel bir futbol oynadı. 29 yıl sonra Türkiye Kupası'nı kazandık ve müzemize götürüyoruz. Bu kupayla, ümit ediyorum ki taraftarımızın morali yerine gelecektir" diye konuştu.

Hafta sonu yapılacak kongrede de aday olmayacağını tekrarlayan Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemier, "Ben 1 buçuk yıl önce, Fenerbahçe yönetiminden ayrılmak istediğimi söylemiştim. Biliyorsunuz cumartesi günü kongremiz başlıyor. Ama ben bu kongrede aday olmayacağım. Çünkü zaten bunu açıklamıştım. Bu 11 aylık süreçte çok sıkıntılı bir süreçti. Hatta ara dönemde kısa bir istifam oldu. Arkadaşlarımın ve sevdiklerimin ısrarıyla tekrar göreve gelmiştim. Bugüne kadar da getirdim. Fenerbahçe kongre üyeleri içinde bu işi alacak ve yürütecek çok genç insanlar var. Artık onlara bu şansın verilmesini istiyorum. Vermiş olduğum bütün emekler helal olsun. Ama artık benim bu işe nokta koyma zamanım gelmişti" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...