Yıldırım: Biz şerefsiz değiliz, şike yapmadık

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda konuşma yaptı.

28.07.2012 - 16:58

Yıldırım: Biz şerefsiz değiliz, şike yapmadık

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 2 Temmuz'daki tahliyesi sonrasında ilk kez sessizliğini bozdu.

Yüksek Divan Kurulu'ndaki konuşmasında sert ifadeler kullanan Yıldırım, 3 Temmuz sürecinin Fenerbahçe'ye ve kendisine yönelik olduğunu söyledi.

Yıldırım, yayın gelirlerini içeren havuz sistemine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yıldırım şunları kaydetti: "Bize düzenlenen operasyonun başlangıcı 3 Temmuz değildir. Amaç bizi Ergenekon gibi suç örgütlerine monte etme çabasıdır. 3 Temmuz'un amacı Fenerbahçe üzerinden Türk sporunu ele geçirmekti.

ONLARA KISACA 'AHLAKSIZ' DİYORUM
Bu süreçte en acı veren, en ağırımıza giden dostumuz olarak yanımızda yer alan, birlikte maç izlediğimiz kişilerin bizleri dinliyor olmalarıdır. Kısaca onlara 'ahlaksız' diyorum. Bizi bir örgüte bağlayamalanlar yeni suçlama yarattılar, şike suçlaması. Bunun için yeni yasalar gerekmekteydi.

YASAYI ÇIKTIKTAN SONRA GÖRDÜK
Yasaya ben ve Mosturoğlu dahil olmamıştır. Kanun çıktıktan sonra gördük. Beni değersizleştirmek için yasa hazırlandı. Operasyon sadece Fenerbahçe ve bana yönelikti. Gizliliği delenler için hiçbir soruşturma açılmadı.

BUNU YAZAN ŞEREFSİZLER NEREYE KAÇACAK
Benim kaçacağımı söylüyorlardı. Benim mezarım belli ama bunu yazan şerefsizler nereye kaçacak merakla bekliyorum. Sözde resimler çekmişler hiçbir şey yok. Türk polisi çok çalışıyor, Buca'ya gidiyor. Buca maçında şike diye yayın yapıyorlar. Sonradan vazgeçiyorlar. Sabrımız sınırlı değildir.

DELİKANLILIK DERSİ VERENLER FARKLI KONUŞTULAR
Sürecin başından beri bizler hakkında ağza alınmayacak ithamlarda bulunanlar şimdi farklı söylemlerde bulanmaktadırlar. Topluma delikanlılık dersleri vermeye kalkanlar neden ben içerideyken başka, dışarıdayken başka konuşmaktadırlar?

Galatasaray'ın kayıp 1 milyon dolar davası ve Beşiktaşlılar hakkında çabuk biten süreç, bize uzun işledi.

TEMİZLENENE KADAR 'HAVUZ'DA OLMAYACAĞIZ
Temizlenmesi gereken ilk yer TFF ve Kulüpler Birliği'dir. Fenerbahçe için tarafımdan desteklenen havuz sistemi bizler tarafından en kısa sürede sorgulanacak ve gereği kararlılıkla yerine getirilecektir. Havuzda kalın ama siz şikecisiniz. Öyle bir şey yok. Biz şike yapmadık, biz şerefsiz değiliz. Fenerbahçe temizlenene kadar Fenerbahçe'nin havuzda olmamasını sağlayacağız. Yargıtay'tan gelecek kararla temizlenirsek devam ederiz.

SİYASETTE YOKUM
Şahıslar ve kulüp ayrılamaz. Ben şike yaptıysam Fenerbahçe için yaptım. O zaman kısa sürede kongreyi toplayacağım. Siyasette asla olmayacağım.

Denizli'ye prim göndermişler. Denizlispor amigosu teşvik primi geldiğini ihbar etti. Bu amigo vicdanen rahatsız olduğu için bu mektubu yazdığını söylemiş bana. Bu mektubu mahkemeye verdik, işlem yapmadılar.

FENERBAHÇE KUVAYİ MİLLİYE'DİR
Fenerbahçe Kuvayi Milliye'dir, bir ruhtur. Tarihimizde hep mücadele var. Bizden başka hiçbir camia bunun altından kalkamazdı. Tarih bunu yazacak.

YAKINDA YENİ OPERASYON VAR
Davayı yeniden canlandırmak için yakında yeni bir operasyon var, herkes bilsin.

Fenerbahçe'nin haklarını savunduk, savunmaya da devam edeceğiz. Şikeyle ilgili hiçbir şey yok. Ergenekon'a da bağlayamıyorlar, rahatladım. Burası Türkiye her şey olabilir.

DEVREDERKEN KASADA 1 MİLYAR DOLAR OLACAK
Fenerbahçe'nin bankada parası 1 milyar dolar olduğunda başkanlığı devredeceğim. Bu noktaya 5 yılda geleceğimize inanıyorum. Fenerbahçe gerekirse Barcelona gibi forma reklamı almayacak."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...