Yıldırım: Veda etmiyorum, buradayım

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu toplantısında konuşan Başkan Aziz Yıldırım, “Veda konuşması yapmıyorum, buradayım” dedi.

Haberler 25.01.2014 - 10:52

Yıldırım: Veda etmiyorum, buradayım

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen kulübün olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı için salona gelişinde üyelerce ayakta alkışlanan Başkan Aziz Yıldırım, üyelere hitap etti.

Aziz Yıldırım, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Ben veda etmiyorum. Ben buradayım. Hepimiz yaşayıp göreceğiz. Başından beri söylediğimiz tek şey var. Biz şike yapmadık. Biz siyasi bir olayın içerisindeyiz ve bu siyasi olayın Türkiye'de nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. Biz hep cumhuriyetin, demokrasinin ve laikliğin yanında olduk.

Tabii ki siyasi düşüncelerimiz vardır. Bu düşüncelere inanırız, iktidarda olması için çalışma yaparız. Ama kulüp bünyesinde böyle bir şey yapmadık. Kimseye tavsiyede bulunmadık. 'Şuraya oy verin' demedik. Dışarda konuşmalarımız olmuştur ama kulüp bünyesine siyaset sokmadık. Böyle bir şeye yine taraftar değilim. Fenerbahçe, Atatürk'ün kulübüdür.

'TEK SUÇUMUZ ATATÜRKÇÜ OLMAK'
Türkiye'nin zor günlerinde cumhuriyeti koruyacak son kaledir ve bu kale hiçbir zaman yıkılmayacaktır. Bu dava, Yargıtay tarafından da ceza onanmasıyla bir noktaya gelmiştir. Suçluyuz... Tek suçumuz var, o da Atatürkçü olmak. Bunun dışında tek suçumuz dahi yoktur. Herkes buna inansın. Gelinen noktada tüm Fenerbahçeliler ve kamuoyunda vicdanı olan herkes bunun bir şike davası olmadığını görüyor.

Bugün ülkemizde bir mücadele var. Paralel devlet ile devletin mücadelesi bulunuyor. Bu mücadele içinde hepimiz hür irademizle hareket ederek, tek cumhuriyetin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu göstermeliyiz.

Tek cumhuriyet vardır, o da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye'de tek hükümet olur. Onun dışında hiçbir paralel devlet olamaz. Aksi durumda ülke çöker. Aksine kimse müsaade edemez.

'KUMPAS KURULDU' AÇIKLAMASI
Sayın Başbakan'ın kendi ağzından, bize yönelik olarak 'kumpas kuruldu' denildi. Artık savcılara, hakimlere ve polise güvenilmeyen ortamda, bize yapılanları tartışmanın, bir şeyler anlatmanın manası kalmadı.

Bu fezlekeyle mahkemelerin devam etmesi Yargıtay'da davanın aynı şekilde görülmesi, bizler için savunma olayını ortadan kaldırmıştır. Bizim savunmamızı bu süreç kendisi yapmıştır. Bizim, 'haklıyız veya haksızız' diye söylememize gerek yok. Çünkü Sayın Başbakan söylüyor. 'Bunlar haklı' diyor. 'Bunlara tezgah kuruldu' diyor. Ben buradayım ve bir veda konuşması yapmıyorum. Sizlerle beraberim. İçeride olmam veya dışarıda olmam hiç fark etmez.

'BENDEKİ YÜREK ONLARDA YOK'
Benim için, 'Aziz Yıldırım kaçacak' dendi. Aziz Yıldırım kaçmaz. Bende öyle bir yürek var ki, onların hiçbirinde o yürek yok. Bunu bilsinler.

Ben burada bir unvan almak için yokum. Böyle bir şey yaparsanız beni incitirsiniz. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya hazırım. Benim böyle bir arzum ve isteğim yok.

'PADİŞAHLIK YOK, DEMOKRASİ VAR'
Kulübün tüzüğü var. Orada ne yazıyorsa o olur. Aziz Yıldırım 'şunu başkan yapın' demez, demeyecektir. Bunu herkes kafasına soksun. Bir yönlendirme yapmam. Eğer imkanım olursa gelir oyumu kullanır, kime verdiğimi de deklare ederim. Burada padişahlık sistemi yok. Padişah ferman vermiş, biz geldik. Sizlere aynı şeyi yapmayacağım. Eğer böyle bir şey yaparsam beni tenkit edin. Fenerbahçe'de demokrasi vardır, tüzük vardır. Başka türlü düşünmek Fenerbahçe camiasına hakarettir. Benim kafamda böyle bir şey yoktur. Fenerbahçe de benden sonra akar, yolunu bulur.

Her sabah 'polis gelecek mi?' diye bekliyoruz. Her geçen arabaya 'takip mi ediliyoruz ' diye bakıyoruz. Ama bunlar da geçer.

'İNEK GİBİ SAĞILIYOR'
Yayın gelirinde hakkımızı alamıyoruz. Toplam 450 milyon dolarlık havuzdan sadece 35 milyon dolar gelir alıyoruz. Hukukçu arkadaşlarımızla çalışma yapıyoruz. Ne gerekirse yapacağız, Anayasa Mahkemesi'ne de götürebiliriz.

Sorsan Genel Müdürlüğü'ne, Fenerbahçe'ye yaptığı hiçbir katkı yok. Devletin spora katkısı yok. Sporu üvey evlat olarak görüyorlar. Yayın hakkımızı kendimiz satalım, İddaa gelirinde isim hakları belirlensin.

Tüm kulüplerin üzerinden para kazanıyorlar. En çok da Fenerbahçe'nin. Ama Fenrebahçe parasını alamıyor. Bizim tenkitlerimizin sebebi bunlar. Bir taraftan Fenerbahçe zincirlenmiş, inek gibi sağılıyor ama karşılığını alamıyor.

'MUTLAKA ŞAMPİYON OLMALIYIZ'
Sizlerden tek ricam var. Statlar için yeni kararlar alındı. Artık 'yuh' deseniz saha kapanıyor. Fenerbahçe bu sezon mutlaka şampiyon olmalı. Gücümüze güç katması anlamında bunu söylüyorum. Yoksa, olsa ne olur, olmasa ne olur. Önemli olan kulübün güçlü olması. Şampiyonluk bir güç veriyor ve bu gücü almak lazım. Oyuncularla da konuştum, onlar da farkındalar. Tahriklere kapılmayalım.

Burada bir mücadele var. Hepimizin yüreklerimizde bu cumhuriyete sahip çıkmamız lazım. Geride kalan 3 yıllık süreçte yaşadıklarımla ilgili söyleyeceğim daha çok şey var. Günü geldiğinde kamuoyuyla hepsini paylaşacağım. Bugün yeri ve zamanı değil. Sonra 'ceza yedi, bağırıp çağırıyor' diyecekler.

'SAKİN OLALALIM'
Pazartesi günü maçı da sakin şekilde atlatalım. Ceza yemeden geçelim. Sonra neler olacağını görelim. Ben sizlerle varım. Ben Fenerbahçeliyim. Ben hiçbir unvanın peşinde değilim. Ben buranın kapıcısı olmaya razıyım. Tüm Fenerbahçelilere ve vicdanı olan tüm insanlara teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun."

Sayfa Yükleniyor...