Yıldırım'dan Kocaman'a: Sakın istifa etme

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman'ın istifa ettiğini duyurmasının ardından kulübün internet sitesinden bir açıklama yaptı.  Yıldırım maç sonrası Kocaman'ın yanına giderek, kendisini 'yanlış bir şey yapmaması konusunda uyardığını' söyledi.

23.12.2012 - 00:32

Yıldırım'dan Kocaman'a: Sakın istifa etme

Aykut Kocaman, 3-1 mağlup oldukları Karabükspor karşılaşmasının ardından istifa ettiğini duyurdu.HABERE GİT

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, istifanın ardından ilk açıklamasını yaptı.

Kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada Yıldırım, maçın ardından soyunma odasına indiğini ve Kocaman'a, "Sakın yanlış bir şey yapma, sakın istifa etmeyi düşünme" dediğini belirtti.

Aziz Yıldırım, ligde ve Avrupa'da hala şampiyonluk şanslarının devam ettiğini vurgulayarak, böyle bir umut varken faturanın Aykut Kocaman'a kesilmesini doğru bulmadığını söyledi. 

'ŞAMPİYON OLABİLİRİZ'
Ayrıca Yıldırım'ın Aykut Kocaman ile soyunma odasında geçen diyaloğunda, "Herkes destek versin istifayı geride bırakalım. Ligde de, Avrupa'da da şampiyon olabiliriz. Rakipleri yakalarız, ümidimiz var" ifadeleri kullanıldı.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Hocamızın kararının ardından, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Sayın Aykut Kocaman'ın istifasını kabul etmeyeceğini belirterek kendisine destek olacağını vurguladılar.

Sayın Başkanımızın açıklamalarının satır başları ise şöyle,

"Seyirci istifa diye bağırınca soyunma odasına gittim. Hocaya, 'Sakın yanlış bir şey yapma, sakın istifa etmeyi düşünme' dedim...

"Seyirci böyle zamanda sahip çıkacak. Suç, Aykut Kocaman'da değil, oyuncular kendilerini eleştirmeli. Protestonu yaparsın katılıyorum. Kaybettiğimiz, iyi oynamadığımız bir maç. Ama bu protesto istifa ile olmaz, alkış ile olur. Protestonun bin türlü şekli var. Kötü gün taraftarı olmak önemli bir şey. Taraftarımız her kötü günümüzde bu bilinçle hareket etmiştir; bu bilinç Fenerbahçe taraftarının doğasında var. Herkes destek versin istifayı geride bırakalım. Ligde de, Avrupa'da da şampiyon olabiliriz. Rakipleri yakalarız, ümidimiz var. Böyle bir umut varken faturanın Aykut Kocaman'a kesilmesini doğru bulmuyorum. Onu kaybetmeyelim, herkes bu konuda destek olmalı..."

Başkanımız, stadyumun sadece belli bir bölümünden gelen bir grubun 'istifa' seslerine yönelik ise şunları söyledi;

"Bu protestoyu gerçekleştiren az sayıdaki kişinin oluşturduğu 'belli grubun' kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Benim sözüm sadece bu gruba yöneliktir. Ben 1 yıl hapiste yattım, Aykut Hoca en zor dönemde takımı sırtladı. Bugün bu protestoyu yapan bu grup bu süreçte ne yaptı? Kulübüne nasıl bir katkıda bulundu? Sözüm sadece onlaradır... Buarada bugün olduğu gibi her zaman kulübüne, takımına, hocasına sahip çıkan tüm Fenerbahçeliler'e ve taraftarlarımıza teşekkür ederim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...