Yine Schumi'ye yüklendi

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, yeni pilotları Fernando Alonso'ya, Formula 1'e geri dönen Michael Schumacher karşısında güveniyor. Domenicalı, Alonso'nun, efsanevi Alman pilotun en fazla korkması gereken isim olduğunu söyledi.

13.01.2010 - 16:02

Yine Schumi'ye yüklendi

Ferrari patronu Stefano Domenicalı, adı takımla özdeşleşmiş Michael Schumacher'in danışmanlık görevini bırakarak, Mercedes GP ile pistlere geri dönmesini hala kabullenemiyor. Mercedes GP'de yarışacağı kesinleştikten sonra Schumacher için "Sanırım kötü bir ikizi var" diyen Domenicali, bir kez daha efsanevi Alman pilota yüklendi.

Yeni pilotları Fernando Alonso'ya övgüler yağdıran Domenicalı, "Schumacher, Fernando'dan korkmalı. Çünkü kendisi Schumacher'i yenmek için her türlü özelliğe sahip" diye konuştu. Alonso'nun, 2005 ve 2006 yıllarında dünya şampiyonluklarını Schumacher'in elinden aldığını hatırlatan Domenicali, "Fernando'nun bu sezon yarışacak pilotlar içinde, Schumacher'i yenmeyi başarabilen tek kişi olduğunu unutmayalım. Bu sezon da aynı başarıyı tekrarlayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Domenicali, Schumacher'in ilk test sürüşü sırasında, Ferrari günlerini hatırlatan kırmızı kask takmasını da "Aileden ayrılmak çok zordur. Açıkça bizi çok özlediği görülüyor" sözleriyle değerlendirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...