Zafer Serena Williams'ın

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen WTA’da sezon sonu şampiyonasında zafer Serena Williams'ın oldu. Birleşik Amerikalı raket sezonu da bir numara olarak tamamladı.

02.11.2009 - 11:14

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen WTA'da zafer Serena Williams'ın oldu.

Doha'da düzenen WTA’da sezon sonu şampiyonasına Dinara Safina'nın ardından dünya klasmanının 2 numarası olarak giden Serena Wililams, Safina'nın turnuvadan çekilmesiyle yeniden bir numara olmayı garantilemişti. Buna karşın ablası Venüs ile bu hafta ikinci toplamda  23. kez karşı karşıya geldiği final maçında büyük bir hırsla mücadele etti.

Maçın ilk setini 6-4 Serena aldı, Venüs ikinci sette kardeşine direndi ve seti tie break'a taşıdı. Serena Williams 84 dakika süren maçta tie break'i 7-4 alarak ablasını 13'ncü kez yenmeyi başardı. Serena Wililams WTA şampiyonasını 2001'den sonra ikinci kez kazandı. 27 yaşındaki Serena, teklerde  Avustralya Açık ve Wimbledon Grand Slam turnuvalarda şampiyonluk yaşadığı yılı da 1 numara olarak tamamladı. Birleşik Amerikalı tenisçi bu güne kadar 11'i Grand Slam turnuvalarında olmak üzere toplam 35 tekler şampiyonluğunu kazandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...