NTV

Zidane'in rüyası sürüyor

Ntvspor

Spor

Real Madrid'in başına geçtiği günden bu yana başarılı bir performans gösteren Zinedine Zidane, bir finalden daha zaferle ayrıldı. 45 yaşındaki çalıştırıcı, 1,5 yılda 6 kupayı havaya kaldırdı.

Manchester United'ı 2-1 yenerek Süper Kupa'yı kazanan Real Madrid'in başına geçtiğinden beri başarılı bir performans gösteren Zinedine Zidane, bir finalden daha zaferle ayrıldı. Üsküp'teki finalde Manchester United'ı 2-1 yenen Zidane yönetimindeki Real Madrid, Süper Kupa'yı müzesine götürdü.

Zidane sadece 1,5 yıl içinde 6. kupasını havaya kaldırdı. Takımın başına geçtiğinden beri mücadele ettiği 8 kulvardan 6'sını zaferle tamamlayan 45 yaşındaki Fransız teknik adam; 2016'da Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupası ve Kulüpler Dünya Kupası, 2017'de de La Liga, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Süper Kupası'nda takımını zafere taşıdı. Real Madrid, 1989-1990'da Milan'ın başardığından beri UEFA Süper Kupası'nı üst üste kazanan ilk takım konumuna geldi.

Mağlup tarafta ise Jose Mourinho'nun UEFA Süper Kupa başarısızlığı sürdü. Daha önce 2003 ve 2013'te de UEFA Süper Kupası'nda kaybeden Portekizli teknik adam, bir kez daha boynu bükük ayrıldı. Ayrıca Mourinho, eski takımı Real Madrid'e karşı çıktığı 5. maçından da mağlup ayrıldı. Manchester United da 1999 ve 2008'den sonra üst üste üçüncü kez bu finalde kazanamadı.

ETİKETLER