Teknoloji devi Google, son Android Oreo güncellemesinde ilginç bir hataya imza attı. 

Google kullanıma sunduğu hamburger emoji'sinde peyniri köftenin altına konumlandırdı. 

Google'ın bu hatası dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmadı. Teknoloji blogger'ı Thomas Baekdal, Twitter hesabından yayınladığı paylaşımında Apple'ın ve Google'ın hamburger emoji'lerini aynı karede birleştirerek Google'a eleştiride bulundu.

Söz konusu paylaşım kısa sürede sosyal medyada geniş yankı buldu. Google'ın bu konuda titiz davranmamasını eleştiren Baekdal'a sosyal medyadan da destek geldi. 

Baekdal, bir emoji üzerinden iki teknoloji devinin ürün geliştirirken gösterdiği özeni bu kare ile özetledi. Apple'ın Steve Jobs geleneğinden kalan hassasiyeti ürün çiziminden telefon tasarlamaya her alanda kendini gösterirken Google'ın daha hızlı tüketim ürünler çıkarması Silikon Vadisi'nde eleştriler alıyor. Nitekim Apple'ın hamburgerinde peynirin canlılığı marulun tazeliği kendini gösterirken, Google'ın hamburgeri daha özensiz kalıyor.

İŞTE ERİŞİM REKORU KIRAN PAYLAŞIM

GOOGLE'IN CEO'SUNDAN AÇIKLAMA 

Sosyal medyada geniş yer bulan bu hata sonrasında Google CEO’su Sundar Pichai, Twitter üzerinden kısa bir açıklama yaptı. 

Pichai, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıkalamda eleştirileri ti'ye alarak şu ifadelere yer verdi: "Pazartesi günü tüm işimizi bırakıp bu konuya odaklanacağız" 

iPHONE'A YENİ EMOJİ

EMOJİ'LERİN GİZLİ ANLAMARI