"Google, Twitter'ı satın alıyor" iddiası

Teknoloji dünyasında flaş gelişme. Google'ın Twitter'i satın almak için adım atmaya hazırlandığı konuşuluyor. İşte gelişmeler...

ntv.com.tr 23.09.2016 - 16:20 | Son Güncelleme : 23.09.2016 - 17:32

"Google, Twitter'ı satın alıyor" iddiası

Teknoloji dünyası bir satın alma iddiası ile çalkalanıyor. 

Consumer News and Business Channel'ın (CNBC) şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiaya göre, internet devi Google, Twitter ile resmi görüşmelere başladı. 

Söz konusu görüşmelerin sosyal medya devinin satışı ile ilgili olacağı sıklıkla dile getirirlen iddiaların başında. 

Başka bir iddiaya göre, söz konusu görüşme iki şirketin bir ortaklığını kapsıyor. Söz konusu iddialar ile ilgili Twitter veya Google'dan henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak özellikle Twitter hisselerinde son dönem yaşanan para girişi ve fiyat artışı iddiaları doğular nitellikte.  

TEK TALİP GOOGLE DEĞİL! 

CNBC, şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde mikro blog devi Twitter'ı satın almak isteyen birden çok şirketin bulunduğunu, ancak satışın derhal gerçekleşmesinin beklenmediğinin de altını çizdi.  

GOOGLE +'IN YERİNE TWITTER

350 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter'ı satın almak için harekete geçtiği iddia edilen Google bünyesinde Google + isimli bir şirketi de barındırıyor. Satın alma haberlerinin ABD medyasından yer almasından sonra Google'ın istediği başarıya bir türlü ulaşamayan Google + yerine Twitter ile sosyal medyadaki etkisini artırmak istediği yorumları yapıldı.

HİSSELERİ UÇUŞA GEÇTİ

Haberin ardından Twitter hisseleri açılışta ilk işlemlerde yüzde 20 artışla 22 doları aştı.

TWITTER'IN GELİRLERİ DÜŞÜYOR

bu yılın ikinci çeyreğindeki gelirin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artış göstererek 602 milyon dolar olduğu belirtilmiş, böylece Twitter'ın gelirindeki yükseliş, şirketin halka arz edildiği 2013 yılından beri en yavaş hızda gerçekleşmiş olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...