iOS 9 nedir? iOS 9 hangi cihazlara yüklenebilecek?

Apple'ın WWDC 2015 etkinliği San Francisco'da başladı. Apple beklendiği üzere ilk olarak işletim sistemleri ile ilgili duyurularını yaptı. Apple daha sonra herkesin merakla beklediği iOS 9'u duyurdu.

08.06.2015 - 21:57

iOS 9 nedir? iOS 9 hangi cihazlara yüklenebilecek?

Merakla beklenen iOS 9 ile iPad’lere yeni özellikler kazandırılacak. iOS 9 ile birlikte gelecek özelliklerle beraber iPad üzerinde yazı yazmak çok daha kolay olacak. Özel kısa yollara sahip bir klavyeye sahip olacak yeni iPad işletim sisteminde fiziksel klavye ile yapılanların hepsi iPad’in dokunmatik ekranında yapılabilecek.

Not uygulaması iOS 9 ile gelişiyor. Notlar uygulamasında artık çizim yapabilir, kısayoldan fotoğraf ekleyebilir ve notlarınızın görünümü değiştirebilirsiniz. 

iPad, çoklu uygulamalar daha rahat kullanılabilecek. Ekran ikiye bölünerek kullanılabilecek. Videolar ekranın bir köşesine küçültülebilecek ve diğer uygulamalar kullanılmaya devam edilebilecek.

Android’de yıllardır olan bu özellik 2015 yılında iOS 9 ile iPhone’a geliyor. Bu özellik ile iPhone’un şarjı minimum seviyede iken 3 saate kadar kullanım ömrü sunacak. .

TİM COOK'TAN AÇIKLAMA

iOS 9’un tanıtılmasından sonra Apple CEO’su Tim Cook yeniden sahneye çıktı. Cook, App Store’dan 100 milyar kez uygulama indirildiğini paylaşarak geliştiricilerin 30 milyar dolar para kazandığını ifade etti.

iOS 9 HANGİ CİHAZLARA YÜKLENEBİLECEK

iOS 9 yayınlandığında hangi cihazlara yüklenebilecek? İşte iOS 9'u destekleyen iPhone ve iPad modelleri: iPad 2, 3'üncü jenerasyon iPad, 4'üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 4S, IPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, 5'inci jenerasyon iPod touch...

Sayfa Yükleniyor...