Pokemon GO'daki tüm pokemonları topladı (Pokemon GO nasıl oynanır?)

Pokemon GO çılgınlığı dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken, beklenen haber Avustralya’nın Sydney kentinden geldi. 28 yaşındaki Nick Johnson, oyundaki tüm pokemonları toplamayı başardı.

Haberler - ntv.com.tr 05.08.2016 - 11:11 | Son Güncelleme : 05.08.2016 - 11:33

Pokemon GO'daki tüm pokemonları topladı (Pokemon GO nasıl oynanır?)

90'lı yılların unutulmaz çizgi dizisi Pokemon'un sanal gerçeklik oyunu Pokemon GO haberlerine bir yenisi daha eklendi.

ABD'li Nick Johnson her Pokemon hayranının hayalini gerçekleştirmeyi başararak oyundaki 145 Pokemon'u da yakalamayı başladı. 

28 yaşındaki Johnson, pokemon toplamak için yaptığı dünya turunun Avustralya ayağında “Kangaskhan” isimli, sadece Avustralya ve Yeni Zelanda’da bulunan bir pokemonu yakalayarak oyundaki 145 pokemonun hepsini yakalamış oldu.

Sadece Avustralya ve Yeni Zelanda'da bulunan "Kangaskhan" pokemon'u.
Sadece Avustralya ve Yeni Zelanda'da bulunan "Kangaskhan" pokemon'u.

İhtiyacı olan son Pokemon'u Sydney'de Hyde Park civarında bulan Johnson, bölgedeki oyunculara da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. 

Bölgede bir “Kangaskhan”ın belirdiğini fark ettikten sonra hemen taksiye bindiğini söyleyen Pokemon GO oyuncusu, yoldaki çalışma nedeniyle taksiden inerek 5 blok koşmak zorunda kaldığını da sözlerine ekledi. (Pokemon'lar bir bölgede doğduktan sonra belirli bir süre için yakalanabiliyor, daha sonra gözden kayboluyorlar ve tekrar çıkmasını beklemeniz gerekiyor)

POKEMONLAR İÇİN SPONSORLARLA DÜNYAYI GEZDİ 

142 pokemon'u ABD'de toplamayı başaran Johnson, ilk olarak Fransa'nın başkenti Paris'te, sadece Avrupa'da yakalanan Mr. Mime'ı yakalamayı başardı. 

Marriott uluslararası oteller zincirinin ve Expedia online seyahat acentesinin sponsorluğunu üstlendiği Johnson, tüm uçuşlarını ve konaklamalarını dünyaca ünlü otellerde ücretsiz yaptı.

Daha sonra rotasını Asya'ya çeviren 28 yaşındaki oyuncu, Reddit kullanıcılarının tavsiyelerine uyarak Hong Kong kentinde Farfetch'd karakterini elde etmeyi başardı. 

Son olarak Avustralya'da "Kangaskhan"ı da yakalayarak 145 pokemon'u da yakalamayı başaran Johnson, oyunun yapımcılarına Twitter hesabından yazmayı da ihmal etmedi. 

Yapımcılara seslenen Johnson "Hey Nintendo ve PokemonCompany, dünyayı gezdim ve 145 pokemonun hepsini topladım, ne zaman genel merkezinizi ziyaret edebilirim? Yarın Japonya'dayım!" ifadelerini kullandı.

Normalde orjinal oyunda 151 çeşit pokemon bulunuyor ancak yapımcı tarafından şimdiye kadar 145 tanesini oyunda kullanıldı.

POKEMON BOT YA DA FAKE GPS HİLELERİ

Pokemon GO'nun oyuncu kitlesinin her geçen gün genişlemesiyle birlikte, oyunda kullanılan hileler de artıyor.

Oyuncuların en çok şikayet ettiği konulan başındaysa Fake GPS ve Bot'lar geliyor.

Fake GPS ile oyuncular olmadıkları bir yerin koordinatlarını girerek, oradaymış gibi Pokemon avlayabiliyor.

Pokemon Bot ile bu durum bir adım ileriye gidiyor. Kullanıcı bilgilerini bir programa giren oyuncular, yerlerinden hiç hareket etmeden koordinaları girerek başka bir kıtada bile pokemon avlayabiliyor, otomatik Pokestop'ları gezip, istediği pokemon'ları otomatik olarak transfer edebiliyor. Tüm bunlar bir yazılım tarafından otomatik olarak gerçekleştirilirken, oyuncular haksız rekabetten şikayet ediyor. 

POKEMON GO NASIL OYNANIYOR?

Pokemon GO henüz Türkiye'de resmi olarak oynanamazken, kullanıcılar oyunu farklı çözümler kullanarak oynayabiliyor.

Oyuncular, telefonlarındaki uygulamayı kullanarak çevrede bulunan Pokemon'ları saptıyor. Daha sonra telefon kamerasını açan kullanıcılar, bu sayede gördükleri Pokemonlara "Poke Topu" ile vurarak onlara sahip olabiliyor

POKEMON GO NASIL İNDİRİLİR?

Pokemon GO henüz ülkemizde resmi olarak kullanıma sunulmasa da oyunun pek çok APK sürümü mevcut. Başka bir deyişle resmi olmadan kanallar ile oyunu Türkiye'den oynayabilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...