Sosyal medyaya Türk sesi geldi

Kullanıcıların müzik ve fotoğraf yayımlamasını sağlayan www.sesly.ogr isimli sitenin geliştiricisi Mert Oral, yerli sosyal medya sitesiyle dikkatleri üzerine çekti.

CHA 20.01.2015 - 14:13

Sosyal medyaya Türk sesi geldi

Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Mert Oral, sosyal medyaya Türkiye’nin adını yazdırdı. 21 yaşındaki teknoloji düşkünü genç, yerli sosyal paylaşım sitesi “www.sesly.org”u hazırladı.

Kullanıcıların müzik ve fotoğraf yayımlamasını sağlayan site, yayına girer girmez büyük beğeni topladı, gençler arasında yayılmaya başladı. Teknolojik altyapısı, kullanıcılara sunduğu paylaşım kolaylıkları ve içeriğiyle ilgi toplayan site, Turkcell Geleceği Yazanlar Yarışması’nda da finale kaldı.

Hukuk eğitimi almasına rağmen hayatı bilgisayar teknolojileri, yazılım ve internetle geçen Mert, özellikle şarkı yayımlamayı, kişilerin duygularını müzikle birbirlerine aktarmalarını daha kolay hale getirmek istediğini anlattı.

Sitesinin sosyal medyada yeni bir seçenek olduğunu, olumlu tepkiler aldığını dile getiren Gediz Üniversitesi öğrencisi, şunları söyledi: “İsmini müzik sesinden alan Sesly ile şarkı paylaşmak artık daha kolay. Kullanıcılar, bu internet platformu üzerinden birbirlerine şarkı ithaf edebiliyor, yorum yapabiliyor, duygularını müziğin gücüyle aktarabiliyor. Sloganımız da bu nedenle, ‘Müziğin gücünü keşfet’. Tamamen yerli olması ve içeriğiyle övgü toplayan sitenin, bu kadar kısa sürede böylesine beğenilmesi benim için büyük mutluluk oldu.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...