1.5 terabaytlık çevreci sabit disk

Samsung’un yeni çevreci sabit disk sürücüsü EcoGreen F2 (F2EG), disk başına 500GB ile kullanıcılara 1.5 TB’lık kapasite sunuyor.

17.03.2009 - 15:25

1.5 terabaytlık çevreci sabit disk

Samsung’un yeni sabit disk sürücüsü EcoGreen F2, artırılmış kapasitesi ile, 3 diskle 1.5 terabaytlık kapasite sunuyor.

EcoGreen F2’de daha az sayıda metal disk kullanılarak, diski çalıştırmak ve sürekli çevirmek için ihtiyaç duyulan enerji miktarının azaltıldığını belirten Samsung Electronics Türkiye IT Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, daha az sayıda başlık ve disk sayesinde F2EG sabit sürücüde başlık-disk arıza olasılığını da azalttığını ifade ediyor.

Kestep, Samsung EcoGreen F2 sürücü düşük enerjili, düşük ısılı, düşük sesli çalışma teknolojisi EcoTriangleTM’ı kullanarak daha az enerji tüketimi sağladığını belirterek, “Gelişmiş tasarımı ve daha az sayıda bileşeni ile F2EG, diğer sürücülere oranla, çalışmaz modda ve okuma/yazma modunda sırasıyla %40 ve %45 daha az enerji tüketir.” dedi.

Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan standart HDD’lere oranla %40 daha az enerji tüketimi sağlayan F2EG aynı zamanda elektronik ürünlerde tehlikeli maddelerin kullanımını kısıtlayan Avrupa Birliği Belirli Tehlikeli Maddelerin Kullanımında Kısıtlamalar (RoHS) yönetmeliği ile uyumlu. Üründe kullanılan Samsung’un SilentSeekTM ve NoiseGuardTM uygulamaları sabit diskin sessiz çalışma için düşük akustik ses yaymasını sağlıyor.

F2EG’nin teknik özellikleri

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...