2 günlük Timuçin'i göremedi

Hakkari'de şehit düşen Kayserili Uzman Çavuş Nuri Aydın Sağır evliydi, henüz 2 gün önce baba olmuştu. Elazığlı şehit Uzman Çavuş Mehmet Kaya Çelik, 3 yıl önce evlenmişti ve eşi 3 aylık hamileydi. Kırıkkaleli Fatih Aydoğdu'nun 5 yaşında bir kızı vardı.

NTV Haber 31.03.2010 - 07:26

Hakkari'nin Çukurca ilçesinden gelen 3 şehit haberi 3 eve ateş gibi düştü.

Kayserili Uzman Çavuş Nuri Aydın Sağır, vatani görevini yaptıktan sonra askerde kalmaya karar verdi.

İki yıl önce de evlendi ve şehit düşmeden iki gün önce bir oğlu dünyaya geldi. Şehit Uzman Çavuş'a yeni doğan çocuğu Timuçin Kaan'ı görmek kısmet olmadı.

İki gün önce Sivas'ta doğum yapan şehit askerin eşi Havva Sağır'a acı haber güçlükle söylenebildi. Havva Sağır, eşinin yanından doğum için yaklaşık bir ay önce ayrılmıştı ve doğum sonrası eşiyle telefonla görüşmüştü.

24 yaşındaki Uzman Çavuş Mehmet Kaya Çelik, 3 yıl önce evlenmişti. Teröristlerin araziye döşediği mayın henüz 3 aylık hamile olan eşinden onu ayırdı.

Mehmet Kaya Çelik'in Elazığ'daki baba ocağından ağıtlar yükseldi.

30 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Fatih Aydoğdu da, iki arkadaşıyla aynı kaderi paylaştı. O da teröristlerin araziye döşediği mayının patlaması sonucu şehit oldu.

Kırıkkaleli Aydoğdu ailesinin payına da acı düştü. Bilecik Gölpazarı Devlet Hastanesi'nde Acil Tıp Teknisyeni (ATP) olarak çalışan Fatih Aydoğdu'nun eşi Ümran Aydoğdu'ya da acı haber gece nöbetinden çıktıktan sonra evinin önünde verildi.

Fatih Aydoğdu 7 yıllık evliydi ve Yaren adında bir kız babasıydı. Aydoğdu'nun ailesine 2 ay sonra ordudan ayrılacağını söylediği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...