Türkiye'nin 45 dakikalık ilk yerli draması 'Çıplak Gerçek'in çekimlerine başlandı. Star Yapım tarafından hayata geçirilen, yönetmenliğini Ümit Ünal'ın yaptığı dizinin bir başka sürprizi de 16 bölümde bitecek olması.

'Çıplak Gerçek'in başrollerinde, sanat dünyasının başarılı isimlerinden Yetkin Dikinciler, Derya Alabora, Mustafa Uğurlu, İdil Fırat, Cem Bender ve Erdem Akakçe gibi ünlü isimler yer alıyor. Çekimleri İstanbul Karaköy'de bulunan Denizcilik İşletmeleri Binası'nda gerçekleştirelecek olan polisiye-drama türündeki dizide, 18 yaşındaki bir genç kızın kaybolmasının ardından yaşanan olaylar ve aile içi ilişkiler sorgulanıyor.

Türkiye'de bir ilk olan 45 dakikalık prime time dizisi 'ÇIPLAK GERÇEK', Haziran ayında Star TV ekranında.

Çekimlerine yeni başlanan dizinin, setinde yapılan basın toplantısında Ünal “Bu cesur bir girişim. Sadece süresi ile değil hikayesinin tam bir hikaye olması, 16 bölümde bitecek olmasıda özel bir durum. Anlatım dili özel. Farklı bir hikaye anlatım tarzı var. Gerilimi, toplumsal eleştirisi, yer yer komediyi karıştıran bir anlatımı var. Çok ilginç bir proje olduğu için dahil olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Yetkin Dikinciler ise “Prime time’da yayınlanacak 45 dakikalık bir dizi yeni bir girişim. Aslında dünyada örnekleri olan bizimde özlediğimiz, beklediğimiz ve ne mutlu ki Star TV'de Ümit Ünal’ın yönetmenliğinde ve tasarımında buluştuğumuz bir ekip karşınızda” diyerek basın mensuplarının sorularını cevapladılar.

Dizinin konusu: 18 yaşındaki bir genç kızın kaybolmasından sonra yaşananları konu alan dizide, olaylar genç kızın sırra kadem basmasından sonra ailesinin polisten yardım istemesiyle başlıyor. Kayıplar konusunda uzman olan başarılı Başkomiser Galip, genç kızın ailesinin başvurusu üzerine hemen araştırmaları başlatır. Kızın ailesi başta olmak üzere, tüm çevresi ve son günlerde kızı görmüş olan herkes, tek tek emniyete getirilerek sorgulanır. Araştırmalar derinleştikçe sürprizler de birbirini kovalar ve herkesi şaşırtan gerçekler ortaya çıkar.