Bu hafta 1'i yerli 9 film vizyona girdi.

İlişkili Haberler


BİR ŞARKININ PEŞİNDE
Belgesel, biyografi ve müzikal türündeki 'Bir Şarkının Peşinde'yi, Malik Bendjelloul yazıp yönetti.

Filmin eleştirisi Yer Gösterici'de:
Başka Bir Hayat


1970'li yılların başlarında farkında olmadan bir müzik efsanesine dönüşen Detroitli bir yerel müzisyenin hikayesini ele alan filmde, Sixto Rodriguez'in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini işleniyor.

Sixto Rodriguez takdir edilmiş ama iyi satmamış iki albümü olan Detroit’li bir folk şarkıcısıdır. Ancak Rodriguez’in bilmediği bir şey vardır: müzik kariyeri Güney Afrika’da aktif olarak devam etmektedir. Orada bir pop müzik ikonu ve genç nesillerin ilham kaynağı olmuştur.

Tek kopyayla gösterime giren 'Bir Şarkının Peşinde' yılın en iyilerinden.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

EVDE
Yönetmenliğini François Ozon'un yaptığı 'Evde'nin başrollerini Fabrice Luchini, Ernst Umhauer ve Kristin Scott paylaşıyor.

Filmin eleştirisi Yer Gösterici'de:
Kurmaca, hayattan gerçek mi?


Yaşıtlarının çok üzerinde bir yazma yeteneği olan Claude, sınıftaki arkadaşı Rapha’nın ailesi ile ilgili mahrem bilgileri de içeren etkileyici bir kompozisyon yazmıştır. Claude, edebiyat öğretmeninin önerisi üzerine kompozisyonlara devam etmeye karar verir. Ancak yazılan kompozisyonlar Rapha’nın ailesi içinde büyük bir karmaşaya neden olur.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

GÜNLERİN KÖPÜĞÜ
Sinema tarihinin en iyi senaryolarından birine sahip olan “Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind” filminin yönetmeni Michel Gondry’den etkileyici bir film daha izleyicisiyle buluşuyor.

Colin, Chloé ile tanışır ve ona çılgınca âşık olur. Fakat Chloé akciğerinde çıkan nilüfer çiçeği yüzünden hastalanınca, bu masalsı evliliğin seyri değişir. Nilüfer çiçeğini korkutup soldurmak için, Colin’in ona çiçekler getirmesi gerekir. Bohem bir hayat yaşayan ve günlerin farklı icatlarını hayata geçirmeye çalışmakla geçiren Colin’in dostları para kazanması için ona yardım ederler. ‘Günlerin Köpüğü’ insanın kaybettikleri ile olduğu kadar kazandıklarıyla da ilgileniyor; film aşk, sadakat, umut ve mizah arasında gidip geliyor.

Boris Vian'ın romanından uyarlanan 'Güllerin Köpüğü'nde Audrey Tautou, Omar Sy, Romain Duris, Gad Elmaleh, Alain Chabat'ın rol alıyor.

ZORAKİ RADİKAL
Mira Nair'in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, Wall Street ve Amerikan rüyasının beklenenin ya da düşünülenin aksine pembe ve hayal dolu görünümünün ardında aslında birçok vazgeçiş başarının kaybedilmesi anlatılıyor.

Cengiz Khan, geleceği parlak, yetenekli, Pakistan doğumlu bir gençtir. Üniversiteden mezun olduktan sonra analist olarak başarılı bir kariyer yapar. Aşkı güzel fotoğrafçı Erica’da bulur, fakat 9 Eylül saldırılarından sonra hayatı altüst olur. Amerika’daki ırkçı önyargılarla karşı karşıya kalınca memleketinde radikal bir üniversitede profesör olur.

Filmde, Kate Hudson, Liev Schreiber, Kiefer Sutherland ve Nelsan Ellis'in yanı sıra Haluk Bilginer de izleyici karşısına çıkacak.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

SADECE AŞK
Haftanın komedi ve romantik türündeki "Sadece Aşk" filmini Susanne Bier yönetti.

Pierce Brosnan, Kim Bodnia ve Trine Dyrholm'un başrollerini paylaştığı filmin konusu şöyle:

"İda sıradan bir hayat süren bir kuafördür. Kanser olduğunu öğrenince tedaviye başlar ve tedavi sırasında saçlarını kaybetmesi nedeniyle kocası tarafından aldatıldığını öğrenmesi onu çok sarsar. Ancak İda, kızının düğünü için yaptığı İtalya yolculuğunda dul bir adamla tanışır..."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

VAZGEÇMEM SENDEN
Lee Toland Krieger'in yönetmenliğini üstlendiği dram ve komedi türündeki "Vazgeçmen Senden" filminde, Rashida Jones, Andy Samberg, Elijah Wood, Rebecca Dayan, Chris Messina izleyici karşısına çıkacak.

Filmde, ayrılmalarına rağmen ayrı kalamayan bir çiftin hikayesi izlenebilecek.

Celeste ve Jesse genç yaşta evlenmişlerdir. Fakat bir gün boşanma kararı alırlar. Buna rağmen her anlarını birlikte geçirmeye devam ederler. Bu olay çevrelerindekilere ne kadar garip gelse de Celeste ve Jesse bu durumdan gayet memnundur. Ta ki bir gün birisi için aşk kapıyı yeniden çalıncaya kadar.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

KOLLARIMDA KAL
Dram severleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen "Kollarımda Kal" filminde yönetmenliği Marion Laine üstlendi.

Tanınmış ve kendilerini işlerine adayan iki cerrah olan Mila ve Javier'ın 10 yıldan uzun süredir birbirlerine delicesine aşık olmaları, duydukları sıra dışı aşkı korumak için gösterdikleri özen ve sonrasında ilişkileri tehlikeyi girince verdikleri mücadeleyi anlatan filmde, Juliette Binoche, Edgar Ramirez, Aurelia Petit, Hippolyte Girardot, Amandine Dewasmes rol aldı.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

HIZLI VE ÖFKELİ 6
Rio Soygunu'nun dünya çapındaki gişe başarısının üstüne inşa edilen, aksiyonu, akrobasiyi ve hikayeyi daha da yükseklere çıkaran 'Hızlı ve Öfkeli 6' filmiyle Justin Lin, dördüncü kez yönetmen koltuğuna oturdu.

Vin Diesel ve Paul Walker'ın sinema tarihine soygun ve araba kovalamacası olarak geçen ünlü serisinin son halkası olan filmin konusu şöyle:

"Dom ve Brian'ın, Rio soygunu oldukça kilit bir ismin çetesini çökertip ekibe 100 milyon dolar kazandırdıklarından beri çok paraları olsa da aileden ve yuvadan uzak hayat bir süre sonra zor gelir. Bu arada Hobbs dünyada 12 ülkeye yayılmış bir suç organizasyonu araştırmaya başlar. Bu örgüt her biri birer ölüm makinesi olan paralı askerlerden oluşmaktadır ve örgütün ikinci lideri ise Dom'un öldüğünü sandığı eski aşkı Letty'den başkası değildir. Adamlarla kapışmanın tek yolu onları kendi seviyelerine, yani sokaklara çekmektir. Hobbs, Dom'a takımını Londra'da yeniden toplamasını teklif eder, karşılığında ise haklarındaki tüm dava dosyaları ve suçlamalar düşürülüp eve geri dönmeyi, ailelerine kavuşmayı vaat eder."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

KRAL YOLU
Yönetmenliğini Serli Seta Nişanyan'ın üstlendiği "Kral Yolu" filmi, çocuk izleyicileri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Doğa Rutkay, Nilgün Belgün, Yonca Evcimik, Arda Esen, Çetin Altay'ın rol aldığı komedi ve macera türündeki filmde, anne ve babası arkeolog olan 10-11 yaşlarında bir çocuğun dedesiyle İstanbul'da başlayıp Erdemli'de devam eden macerası konu ediliyor.

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

MUHTEŞEM GATSBY
ABD'li yazar F. Scott Fitzgerald'ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu, Francis Ford Coppola, Baz Luhrmann ve Craig Pearce yazdı.

Oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Amitabh Bachchan ve Callan Mcauliffe'ın yer aldığı film, 3D olarak çekildi.

Baz Luhrmann yönetmenliğinde izleyicilerle buluşan filmin konusu şöyle:

"Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway, 1920'lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a gelir. Amerikan rüyasının peşindeyken, tesadüf eseri milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişen Carraway'in göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan, bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler, su yüzüne çıkacaktır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BEN VE SEN
Yeni Dalga''nın ruhu, büyük usta Bertolucci''nin Düşler, Tutkular ve Suçlar''dan yedi yıl sonra çektiği son filminde yeniden hayat buluyor.

Filmin anti-kahramanı, okuldan nefret eden, dünyanın sonuna dair tuhaf fikirleri olan, ailesiyle arası bozuk 14 yaşındaki Lorenzo. Bir hafta boyunca her şeyden uzak, kafa dinleyeceğini düşünerek kendi evlerinin bodrum katına gizlenen Lorenzo''nun planları kendinden hayli büyük yaştaki üvey kız kardeşinin yanına gelişiyle bozulur. Olivia güzeldir, dengesizdir, keştir, Lorenzo''dan bile tuhaftır. O bir hafta boyunca Lorenzo ve Olivia arkadaştan, kardeşten daha öte bağlar kurar, keder saçan bir dünyaya karşı yan yana durmayı öğrenirler.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

DÖRTLÜ
Usta aktör Dustin Hoffman'ın ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu "Dörtlü"nün senaryosunu, Ronald Harwood kendi tiyatro oyunundan uyarladı.

Başrollerinde Michael Gambon, Maggie Smith, Billy Connolly, Michael Byrne ve Tom Courtenay'ın yer aldığı filmin konusu şöyle:

"Cissy, Reginald ve Wilfred, emekli müzisyenler için tahsis edilen konforlu bir evde yaşamaktadırlar. Her yılın 10 Ekim tarihinde Giuseppe Verdi'nin doğum gününü kutlamak için bir konser düzenlenir ve bağış toplanır. Üç müzisyen de bu etkinliğe katılmaktadır. Konser, senenin en önemli olayıdır ve herkes sabırsızlıkla bu günü beklemektedir. Fakat bu yıl bir değişiklik söz konusudur. Bir zamanlar Reginald ile evli olan Jean isimli müzisyen de bu eve taşınır ve böylece tüm dengeler altüst olur. Halen daha genç ve önemli olduğu zamanlardaki gibi davranan Jean, şarkı söylemeyi de ısrarla reddetmektedir. Geçmişteki güzel hatıralarının yerini alan üzücü ve hüzünlü anılar, senenin en önemli olayının başarısını da gölgelemek üzeredir."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

GÜZELLİĞİN ON PAR' ETMEZ
Avusturya yapımı "Güzelliğin On Par' Etmez"i, "Kick-Off" adlı belgeseliyle yurt dışındaki festivallerde başarılar elde eden Hüseyin Tabak yönetti.

Yılmaz Güney'in peşinde bir yönetmen

Başrollerinde Nazmi Kırık, Abdulkadir Tuncer, Lale Yavaş, Yüşa Durak ve Susi Stach'ın yer aldığı filmin konusu şöyle:

"12 yaşındaki Veysel ve ailesi ülkelerini terk etmek zorunda kalır. Yeni bir hayata başlayacakları Avusturya'ya göç eden aile, buradaki yaşama ayak uydurmakta bir hayli zorlanır. Bu yeni ülke, yeni dil ve yeni kültür, özellikle küçük Veysel için büyük sıkıntılar doğurur. Veysel'in hayattaki tek umudu ve hayali, sınıfındaki Ana'ya aşkını ilan edip ondan da aynı karşılığı görebilmektir. Sürekli Ana'nın hayalleriyle yaşayan çocuk, Cem isimli orta yaşlı komşusuyla tanışınca harekete geçecek, hayallerinin gerçek sonuçlarını en saf haliyle tecrübe edecektir."

HERKES ÖLECEK
"Dehşet Treni"nin yönetmeni Ryuhei Kitamura'nın yeni filmi "Herkes Ölecek"in ilk gösterimi, Toronto Film Festivali'nde yapıldı.

Senaryosunu David Cohen'in kaleme aldığı korku-gerilim türündeki filmde, Luke Evans, Adelaide Clemens ve Derek Magyar izleyici karşısına çıkıyor. Filmde, bir çetenin, seyahate çıkan zengin bir çifti kaçırmasıyla gelişen olaylar anlatılıyor.

UMUT ÜZÜMLERİ
Yönetmenliğini ve senaristliğini uzun bir aradan sonra sinemaya dönen Tunç Okan'ın yaptığı dram türündeki "Umut Üzümleri"nin başrollerinde Ahmet Mekin, Yetkin Dikinciler ve Altan Erkekli yer alıyor.

Senaryosunu da Tunç Okan'ın yazdığı filmde, çorak topraklarını canlandırabilmek için planladıkları sulama projesi için topraklarını ipotek ettirerek zengin tüccara borçlanan Rumen köylülerin, köy muhtarı ve köye yeni gelen öğretmenin önderliğinde verdikleri mücadele anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

ÇILGIN DOĞUM GÜNÜ
Scott Moore ve Jon Lucas'ın senaryosunu yazıp yönettiği komedi türündeki "Çılgın Doğum Günü"nün başrollerini, Justin Chon, Jonathan Keltz, François Chau, Sarah Wright ve Miles Teller üstleniyor.

İyi başlayıp kötüye giden bir yetişkinliğe geçiş doğum günü partisini anlatan filmin konusu şu şekilde:

"Jeff Chang her zaman yapması gerekeni yapan çalışkan bir üniversite öğrencisidir. Fakat arkadaşları Casey ve Miller 21. yaş günü için onu ziyarete gelince her şey değişir. Jeff Chang , hayatını değiştirmek için yapmak istediği her şeyi yapmaya başlar, hem de ertesi sabah onun için çok önemli bir işi olmasına rağmen..."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

KORKU HİKAYELERİ
Güney Kore yapımı "Korku Hikayeleri"nde, 4 farklı yönetmen görev aldı.

Genç bir kadının bir psikopat tarafından kaçırılmasının ardından anlatılan 4 ayrı hikayenin işlendiği film, korku sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Liseli bir genç kız, yabancı bir yerde eli kolu bağlı olarak uyanır. Dehşetle etrafına bakınır ve hiç tanımadığı genç bir adam tarafından kaçırılmış olduğunu görür. Adam yavaşça ona yaklaşırken, genç kızın yaşadığı korku giderek artar. Genç kız, zaman kazanabilmek için ona “Korku Hikâyeleri” anlatmaya başlar.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

KOĞUŞ AKADEMİSİ
Yönetmenliğini Tolga Baş'ın üstlendiği "Koğuş Akademisi"nin başrollerini, Salih Kalyon, Çetin Altay, Erdal Tosun, Umut Oğuz, Turgut Tunçalp ve Arzu Yanardağ paylaşıyor.

Senaryosunu Yücel Öztürk'ün yazdığı filmin kadrosunda, Erkan Can ve Pascal Nouma da konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Filmde, farklı karakterlere sahip ve değişik suçlardan hapse düşen koğuş arkadaşlarının kendi düzenleri içerisinde yaşarken, hapishaneye atanan yeni müdirenin tiyatro oyunu sergilenmesini istemesiyle yaşananlar konu alınıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

AKLIMI OYNATACAĞIM
Pedro Almodovar'ın 32. İstanbul Film Festivali'nin açılışında gösterilen son filmi Aklımı Oynatacağım’da Penelope Cruz, Antonio Banderas, Paz Vega, Lola Duenas ve Javier Camara rol alıyor. Senaryosunu da Pedro Almodovar'ın yazdığı filmin konusu ise şöyle:

Meksika'ya doğru yola çıkmış olan bir yolcu uçağının iniş takımları açılmamaktadır. Uçak acil iniş yapmak üzere kalktığı havalimanına geri döner, ancak depodaki fazla yakıtı yakmak için birkaç saat boyunca İspanya üzerinde daireler çizmeye başlar. Uçuş ekibi durumu yolculardan saklamaya çalışsa da, çok geçmeden Business Class'ta oturan yolcular durumu fark eder. Kabin görevlileri uçakta oluşan paniği engellemek için yolcuları sarhoş edip uyutmaya çalışırlar. Uçak içinde giderek artan heyecan, alkol ve adrenalinin de etkisiyle, ekip ve yolcular arasında izleyicileri kahkahalara boğacak beklenmedik olaylar filizlenir.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BAHAR TATİLİ
Faith, Brit, Candy ve Cotty müthiş bir bahar tatili geçirmenin hayalini kuran dört çılgın arkadaştır. Fakat sıradan genç kızlardan farkları, uçuk planlarıdır. Fakat biriktirdikleri paralar yola ancak yetince, çareyi ciddi bir soygun yapmakta bulurlar ve de başarırlar! Şimdi ellerinde tatil boyu deli gibi eğlenecekleri kadar çok paraları vardır. "Her genç" gibi bahar tatilinde partinin ve kokainin dozunu kaçırınca kendilerini kodeste bulurlar. Tam kurtulamayacaklarını düşünürken, Alien adında bir adam çıka gelir ve bu kızların kefaletini ödeyip, serbest kalmalarını sağlar. Alien, bölgenin yerel uyuşturucu ağlarını ele geçirmektedir ve uyuşturucu işinden yüklü miktarda para kazanmıştır. Brit, Candy ve Cotty bu vahşi hayata adapte olmakta pek de sorun çekmeyeceklerdir...

Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine ve James Franco'nun başrolleri paylaştığı bu sıra dışı ve kışkırtıcı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise dördüncü uzun metrajlı işine imza atan Harmony Korine üstleniyor.

KOD ADI: OLYMPUS
Başrollerinde Gerard Butler, Aaron Eckhart, Ashley Judd ve Morgan Freeman gibi önemli yıldızların yer aldığı aksiyon sahneleriyle dikkat çeken film, Beyaz Saray'a düzenelenen saldırıyı merkez alıyor.

Mike Banning, Amerika Birleşik Devletleri''ne bağlı çalışan, özel kuvvetler biriminde görevli bir gizli güvenlik ajandır. Bir akşam Başkan ve eşi bir davete giderlerken yolda trajik bir kaza meydana gelir. Banning''in tek bir simi kurtarma şansı vardır, o da tercihini eşini feda ederek Başkan''dan yana kullanır. Olay sonrası büroda herkes doğru yaptığını söyleyerek Mike''ı desteklese de saha görevinden alınarak masa başı bir işe atanır. Fakat ABD''yi hiç hesapta olmayan büyük bir saldırı beklemektedir. İçeriden köstebeklerin yönettiği terörist bir eylemle Beyaz Saray büyük bir saldırıya ve ihanete uğrar. Başkan teröristlerce esir alınmıştır ve Pentagon''un eli kolu bağlıdır. Bu olağanüstü koşullar altında tek çareleri Mike''ın cesur ve kahramanca giriştiği kurtarma operasyonuna bağlıdır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BERNİE'NİN SUÇU NE?
Teksas'ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede, kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır. Herkes Bernie'yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent'e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie'yi öldürür...

Yönetmenliğini Richard Linklater'ın üstlendiği komedi filminin başrollerini ise Jack Black, Shirley MacLaine ve Matthew McConaughey'i paylaşıyor.

KİMLİK HIRSIZI
"Kimlik Hırsızı" da haftanın vizyonda olacak yabancı yapımları arasında. 2013 Amerikan yapımı olan komedi türündeki filmin yönetmeni Seth Gordon. Amanda Peet, Jason Bateman, John Cho, Jon Favreau, Melissa Mccarthy'nin oynadığı filmin senaristliğini Craig Mazin yaptı.

Yapımcısı Jason Bateman olan filmin konusu ise şöyle:

"Ünlü yıldızların yer adığı komedi filmi Kimlik Hırsızı'nda başrollerde Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) filminden Jason Bateman ile Bridesmaids filminden Melissa McCarthy oynuyor. Adam, kimliği çalındıktan sonra kötü kredi notunu düzeltmeye çalışırken ne kadar çileden çıkabileceğini gösterir. Sınırsız para, perakende kraliçesi Diana (McCarthy)'nın Miami'nin banliyölerinde hayatını yaşamasına olanak vermiştir. Fakat bu alışveriş çılgınlığına para sağlamak için kullandığı kimlikte bir başkasının adı yazmaktadır ve bu kimlik, Birleşik Devletlerin diğer ucunda yaşayan bir müşteri temsilcisine aittir. Kimliğin sahibi olan Sandy Bigelow Patterson'un dolandırıcıyı yakalamak için sadece bir haftası vardır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BARFİ: AŞKIN DİLE İHTİYACI YOKTUR
Haftanın yabancı yapımlarından "Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur" adlı film, izleyicisiyle buluşacak.

Yönetmenlik koltuğuna Anurag Basu'nun oturduğu filmde, Priyanka Chopra, Ranbir Kapoor, Ileana D'Cruz, Saurabh Shukla ve Ashish Vidyarthi oynuyor. Senaryosunu Anurag Basu ve Sanjeev Dutta yaptığı, 2012 - Hindistan yapımı film, dram, komedi ve romantik türünde. Filmde, "Barfi" adında hem işitme hem de konuşma özürlü bir gencin hayat hikayesi ve başından geçen olaylar anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

GİTME BABA
"Gitme Baba" bu hafta vizyona girecek yerli filmler arasında yerini alıyor. Yönetmenliğini Ahmet Sönmez Dram'ın üstlendiği filmde, Şenay Gürler, Vural Çelik, Mustafa Uğurlu, Mesut Akusta ve Gökhan Mete rol alıyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Çiğdem Suyolcu'nun yaptığı dram türündeki filmde, 1995'te Kuşadası Belediye Başkanı olan Lütfi Suyolcu'nun, rant kavgası sonrası mafya tarafından öldürülmesi ele alınıyor. Eski belediye başkanının hayatını anlatan film projesini, sinema ve oyunculuk eğitimi alan kızı Çiğdem Suyolcu hayata geçirdi.

GÜNDÖNDÜ
'Ergene İnisiyatifi'nden Nejla Demirci’nin hazırladığı belgesel Gündöndü, Beyoğlu İmam Adnan Sokak'taki Yeşilçam Sinemasında saat 12.00 - 15.00 ve 18.00 seanslarında gösterilecek.

Gündöndü belgeseli, Trakya'daki sanayileşmenin Ergene Nehri'ni nasıl kirlettiğini ve bu kirliliğin bütün bir bölgeyi ne kadar olumsuz etkilediğini Trakyalıların kendi sözleriyle anlatıyor.

SON AYİN BÖLÜM 2
Yönetmenliğini Ed Gass-Donnelly'nin yaptığı "Son Ayin Bölüm 2" adlı filmde, Muse Watson, Ashley Bell, Spencer Treat Clark, David Jensen, Louis Herthum rol alıyor.

Senaryosunu Damien Chazelle'nin yazdığı korku ve gerilim türündeki filmde, dünya çapında 70 milyon dolar hasılat yapan "The Last Exorcism"in devam filmini daha korkutucu bir şekilde izleyiciyle buluşturuyor. İlk filmin kaldığı yerden devam eden ikinci filmde şeytani bir ritüel sırasında bir tarikat aracılığıyla şeytani bir bebek doğuran Nell Sweetzer oradan kaçtıktan sonra üstü başı kir içinde ve korkmuş bir şekilde ormanda bulunması izlenecek.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

EKSİK SAYFALAR
Yerli yapımlar arasında yerini alan "Eksik Sayfalar" bu hafta sinemaseverlerle buluşacak. Gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Ozan Çobanoğlu yaptı.

Oyuncular arasında Hüseyin Avni Danyal, Tolga Güleç, Tuvana Türkay, Soydan Soydaş'ın oynadığı filmin senaristliğini Soydan Soydaş üstlendi.

Filmde sekiz üst düzey yöneticinin dolandırıcılık suçlarıyla yargılanması ve bu yargı sürecinde, bir gün kendilerini daha önce hiç görmedikleri bir ofiste bulması anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız 

IRON MAN 3
Iron Man 3'te dünyanın en sevdiği milyarder mucit süper kahraman Tony Stark, ya da diğer adıyla “Iron Man”’in beyazperdedeki destansı maceraları devam ediyor.

Iron Man 3, Tony Stark’ı gücü sınırsız olan bir düşmanla karşı karşıya getiriyor. Stark, özel hayatının düşmanı tarafından yok edildiğini anlayınca bu işin sorumlularını bulmak için yürekleri burkan bir arayışa soyunuyor. Bu yolculuk her anıyla onun cesaretini sınıyor. Köşeye sıkışan Stark’ın en yakınlarını korumak için tek şansı zekasına ve içgüdülerine güvenerek kendi yetenekleriyle hayatta kalmaktır. Bu yolda savaşırken Stark, kafasını uzun zamandır kurcalayan şu sorunun cevabını bulur: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

“Iron Man 3”ün başrollerini Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau ve Ben Kingsley paylaşıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

PAS VE KEMİK
Katil balina eğitmeni olan Stephanie ile 5 yaşındaki oğlunu kaybettikten sonra kimsesiz, evsiz ve parasız kalan Ali''nin yolları bir gece kulübünde çıkan kavga sonrası tesadüfen kesişir. Aslında tamamen ayrı dünyaların insanı olan Stephanie ve Ali''ye kader bir oyun daha oynar. ulaşılmaz gibi görünen Stephanie akvaryumdaki bir kaza sonucu kötürüm kalır ve Ali ömrünün geri kalanını Stephanie''nın mutlu olmasına adar.

Craig Davidson''ın kısa hikayesinden uyarlanan, Jacques Audiard''ın yönettiği filmin başrollerini ise Marion Cotillard ve Matthias Schoenaerts paylaşıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

ESKİ DOSTLAR
Val, hapisten yirmisekiz yıl sonra yeni çıkmıştır. En iyi arkadaşı Doc, Val’ı o gün, onu yalnız bırakmamak adına hapishane çıkışı karşılar. Doc ve Val yıllar sonra tekrar iyi bir ikili olup aralarına Hirsch’i de alırlar. Bu üç arkadaş yıllar geçmiş olsa da eskiden oldukları gibi ayrılmaz bir üçlü olurlar. İlerlemiş yaşlarına rağmen hâlâ suç işleme potansiyeline sahiptirler.

Al Pacino, Christopher Walken, Katheryn Winnick, Julianna Margulies, Alan Arkin'in başrollerinde yer aldığı komedi ve suç türündeki "Eski Dostlar"ın yönetmen koltuğunda Fisher Stevens var.

NEREDESİN SUPERMEN
Finlandiya-İsviçre ortak yapımı olan dram türündeki "Neredesin Süpermen"in yönetmenliğini Karzan Kader üstlendi.

Başrollerini Sarwar Fazil ile Zamand Taha'nın paylaştığı film, 1990'lı yılların başında Kuzey Irak'taki bir Kürt köyünde yaşayan 10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana adlı iki kardeşin hikayesini konu alıyor.

10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana, doksanlı yılların başında Kuzey Irak’taki bir Kürt köyünde yaşayan iki kardeştir. Benzersiz hayal güçleri sayesinde yaşama tutunan iki öksüz kardeşin hayatı, köyde seyrettikleri Süpermen filminin ardından ilginç bir hal alır. Süpermen’e hayran olan iki kafadar, ne pahasına olursan olsun gidip bu hiçbir şeyin yenemediği adamı bulmaya karar verirler.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

Sinemalar-Seanslar

YENİ SİNEMA DERGİNİZ