ABD'ye uçuşlardaki tablet yasağı sona erdi

ABD'nin Türkiye'den gerçekleşen uçuşlarda başlattığı kabinlerde elektronik eşya yasağı uygulaması, THY'nin bu sabah Atatürk Havalimanı'ndan New York'a yaptığı tarifeli seferle sona erdi. Öte yandan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, İngiltere'nin Türkiye'den uçuşlara uyguladığı kabin içi elektronik cihaz yasağının kısa sürede kalkmasını beklediğini belirtti.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.07.2017 - 12:18

ABD'ye uçuşlardaki tablet yasağı sona erdi

ABD'nin mart ayından bu yana 'den icra edilen uçuşlarda başlattığı kabinde elektronik eşya yasağı uygulaması, bugün Türk Hava Yolları'nın (THY) Atatürk Havalimanı'ndan New York'a yaptığı tarifeli seferle kaldırıldı.

THY'nin tarifeli seferiyle ABD'nin New York kentine gitmek üzere havalimanına gelen yolcular, kontuardaki rutin bilet işlemleri sonrasında daha önce yasak kapsamında uçaklara götüremedikleri ve buradaki görevlilere teslim ettikleri elektronik eşyalarını bu kez yanına alabildi.

Bazı yolcuların yasağın kalkmasına ilişkin bilgi sahibi olduğu, bazılarının ise durumdan haberdar olmadığı görüldü.

Yolcular, pasaport kontrolünün ardından x-ray cihazlarında rutin güvenlik aramasından geçerek, uçağa gitti. ABD uçuşlarının yapıldığı terminale gelen yolculara, özel yer hizmetleri şirketinin görevlileri tarafından da pasaport kontrolü yapıldı.

Daha sonra körüğe giden yolcular ile yanlarındaki çanta ve diğer eşyaları, uçağa girmeden önce iz dedektöründen geçirildi. Yolcular, bu işlemlerin ardından uçağa bindi.

YASAK İNGİLTERE İÇİN DE KALKABİLİR

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İngiltere'nin Türkiye'den uçuşlara uyguladığı kabin içi elektronik cihaz yasağının kısa sürede kalkmasını beklediğini belirtti.

Ekşi Twitter'daki mesajında, "İngiltere uçuşlarına uygulanan elektronik cihaz yasağının da kısa sürede kalkmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.

ABD KALDIRDI, GÖZLER İNGİLTERE'DE (UÇAĞA LAPTOPLA BİNEN İLK YOLCULAR)

Sayfa Yükleniyor...