Acer, AspireRevo ile 'Ion'landı

NVIDIA'nın büyük heyecan yaratan entegre yonga seti Ion'u kullanan ilk 'Nettop'ı (ağ odaklı masaüstü bilgisayar) Acer tanıttı.

Haberler 08.04.2009 - 13:57

Acer, AspireRevo ile 'Ion'landı

Acer, 20'den fazla dizüstü bilgisayar, hepsi bir arada PC, Netbook ve bilgisayar çevre birimiyle birlikte, NVIDIA'nın Ion platformu üzerinde geliştirilmiş ilk küçük boyutlu, masaüstü bilgisayarı tanıttı.

Intel'in 1,6GHz saat frekansında çalışan Atom işlemcisi ve NVIDIA'nın Ion platformu üzerinde geliştirilmiş yongasetini kullanan masaüstü bilgisayar, NVIDIA 9400M tabanlı grafik kartı çözümü ile Intel'in referans tasarımında mümkün olmayan 1080p yüksek tanımlı (Full HD) görüntü oynatma, Call of Duty 4 veya Simcity 4 gibi oyunlarda kabul edilebilir grafik performansını gibi yetenekleri 200 dolar civarında olması planlanan fiyatıyla sunuyor.

Acer'ın AspireRevo adıyla tanıttığı ev sineması ve eğlence bilgisayarı, HDMI çıkışı ile kullanıcısına geniş ekranda yüksek tanımlı video izleme olanağı tanıyor. 45 santimetrekare alan kaplayan bilgisayar, 3 santimetre kalınlığa sahip.

4GB belleğe sahip olan ürün, 250GB sabit disk ile satışa sunuluyor. oldukça küçük boyutlarına rağmen üründe 6 USB bağlantısına bulunuyor. Acer, her ne kadar ürünün piyasaya sürülüş tarihi ve fiyatı hakkında kesin bir bilgi vermemiş olsa da, firmanın ürünü bu bahar bitmeden 200 dolar fiyat seviyesinde piyasaya sürmesi bekleniyor.

NVIDIA Ion platformu kullanan AspireRevo, standart bir klavyenin kapladoğı alandan daha az yer kaplıyor. NVIDIA Ion platformu kullanan AspireRevo, standart bir klavyenin kapladoğı alandan daha az yer kaplıyor.

NVIDIA'nın DirectX10 desteği bulunan yonga seti ile Atom 230/330 işlemci ailesi desteği veren Ion platformu, Windows Vista Premium işletim sisteminin 3 boyutlu yeteneklerini kullanmaya olanak tanıyor.

Acer'ın ürünü, satışa sunulurken klavye veya monitör gibi çevre birimlerle paketlenmeyecek. Kullanıcılar satın aldıkları ürünü herhangi bir HDTV'de bulunan HDMI bağlantısı veya VESA bağlantısına sahip LCD ekranlara bağlayarak kullanabilecekler. Üründe 802.11 b/g kablosuz ağ bağlantısına ek olarak gigabit kablolu ağ bağlantısı da bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...