Ağar'a cezaevi bulunamıyor

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar'a yüksek güvenlikli cezaevi aranıyor. 5 yıllık hapis cezası onanan Ağar'ın hangi cezaevinde kalacağı konusunda Adalet Bakanlığı'yla görüşmeler sürüyor...

Ağar'a cezaevi bulunamıyor

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Adalet Bakanlığı'na, Bodrum'da yaşayan ailesine yakın bir cezaevinde kalma isteğini iletti. Bakanlık yetkilileri Muğla ya da Aydın üzerinde duruyor.

Muğla'da yüksek güvenlikli bir cezaevi bulunuyor. Aydın'ın iki ilçesinde bulunan cezaevleri ise yüksek güvenlikli sınıfına girmiyor.

Bodrum'a yakın diğer yerlere bakıldığında ise yüksek güvenlikli cezaevi bulunmuyor. Burdur'daki cezaevleri E Tip Cezaevi sınıfına giriyor.

Denizli'de ise D Tipi Kapalı Cezaevi bulunmasına rağmen o cezaevi de aranan şartlarda yüksek güvenlikli sınıfına girmiyor.

Ancak cezaevi yetkilileriyle Mehmet Ağar'ın güvenliğinin bu cezaevlerinde de sağlanıp sağlanmayacağı konusunda görüşmeler sürüyor.

'Yüksek güvenlikli' cezaevi tanımı koğuş tipi, kapasite, oda sayısı gibi özellikleri kapsıyor. Mehmet Ağar için aranan yüksek güvenlikli cezaevlerinde tek ve üç kişilik odalar bulurken, toplam oda sayısı da 230'u buluyor. Yüksek güvenlikli sınıfına girmeyen cezaeevlerinde 2- 10 kişilik odalar bulurken, normal kapasitesi de 600 - 1000 kişi arasında değişiyor.

İçişleri ve Adalet Bakanı görevlerinde bulunduğundan Mehmet Ağar için yüksek güvenlikli cezaevi koşulu aranıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...