AK Parti'den "Yeniden Büyük İstanbul" mitingi

Yerel seçime artık bir hafta kaldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı "Yeniden Büyük İstanbul Mitingi" gerçekleşti. Erdoğan, mitinge 650 bin kişinin katıldığını açıkladı.

AK Parti'den "Yeniden Büyük İstanbul" mitingi

AK Parti, "Yeniden Büyük Mitingi"yle seçim çalışmalarına devam ediyor. 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığınca Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen miting için katılımcılar saat 10.30 itibarıyla alana alındı.

Miting, vatandaşların alanı doldurmasının ardından saat 14.00'te başladı.

İlk olarak AK Parti İstanbul Milletvekili ve besteci Yücel Arzen'in sahneye çıktığı mitingde, Ceyhun Çelikten, Uğur Işılak, Alişan ve Sinan Akçıl şarkılarını seslendirdi.

Katılımcılar, miting alanında dev Türk bayrağı açtı.

AK Parti'den "Yeniden Büyük İstanbul" mitingi - 1

Vatandaşların ihtiyaçları için 120 tuvalet, 40 şadırvan ve 80 mescit kurulan alana 80 ayrı vinç, 140 mobil jeneratör ve 45 ses kulesi getirildi. Basın ve medya kuruluşları için 8 metre yüksekliğinde ve 6 bin metrekare alanı kapsayacak şekilde platform kurulurken engelliler için de özel bölüm oluşturuldu.

Alanın çevresi Türk ve AK Parti bayraklarıyla donatılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı ve ilçe belediye başkan adaylarının fotoğraflarının da yer aldığı, " Yüzyılı Şehirleri için Hazırız Kararlıyız" yazılı pankart asıldı.

AK Parti'den "Yeniden Büyük İstanbul" mitingi - 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan helikopter, miting alanı üstünde tur attıktan sonra indi.

Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı , eşi Şengül Kurum ve çocuklarıyla platforma çıkıp vatandaşları selamladı.

AK Parti'den "Yeniden Büyük İstanbul" mitingi - 3 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hitabından önce, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Murat Kurum konuşma yaptı.

Erdoğan, mitinge 650 bin kişinin katıldığını açıklayarak kent için yeni vaatlerini bildirdi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...