Akdağ: Bahçeli gücün Başbakan'a yetmez!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, MHP Genel Başkaı Devlet Bahçeli'ye seslendi: Recep Tayyip Erdoğan'a dil uzatmaya gücün yetmez. Yanlış yerdesin...

Haberler 14.03.2009 - 02:18

Akdağ: Bahçeli gücün Başbakan'a yetmez!

İnceleme ve ziyaretler için geldiği Çorum'da, AK Parti'nin İskilip Belediyesi başkan adayı Numan Sezer'in Çorum Caddesi'ndeki seçim bürosunun açılışını yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, burada yaptığı konuşmada, ''Sayın Bahçeli, kime gücün yetecekse onunla uğraş. Daha akıllı siyasetçilik yapmış olursun. Yanlış yerdesin'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmesine tepki gösteren Akdağ, ''Bu ülkede hastanelerin kapısında boyun büktüren iktidarın ortağı MHP'nin bakanı değil miydi?'' diye sordu.

Akdağ, ''Sayın Devlet Bahçeli, sesinin yettiği kadar bu milletin gözbebeği Recep Tayyip Erdoğan'a söylemediğini bırakmıyor. Bir de elini sallaması var ki aman Allahım. Sayın Bahçeli sen onu, bu millet sana 5 senelik görev verdiğinde 3 yıl durduktan sonra kaçıp gittiğinde düşünecektin. Niye bu milletin derdi olduğunda milleti bırakıp kaçıp gittin. Ne hakkın vardı. Bugün milleti en ihtiyacı olan zamanda bırakıp gittin. Bir de 'benim işim bitmiştir ben genel başkanlıktan da ayrılıyorum' dedi. Peki ne oldu. 'Bir müddet sonra millet unutmuştur, bırakıp gittiğimi de unutmuştur geri dönüp geleyim' dedi. Şimdi de bu ülkenin onurunu haysiyetini başımızı göklere erdiren Recep Tayyip Erdoğan'a dil uzatacaksın. Hadi canım sen de. Bak sayın Bahçeli, İskilip'in şu halkının karşısında gücün de nefesin de buna yetmez. Kime gücün yetecekse onunla uğraş, daha akıllı siyasetçilik yapmış olursun. Yanlış yerdesin'' dedi.

Bir tarafta çetelerin avukatlığını yapan lider, diğer taraftan sürekli meydanlarda dolaşan bir liderin sürekli AK Parti'yi eleştirdiklerini dile getiren Akdağ, ''Kardeşim sen meydanlarda bu millete ne hizmet edeceksen onu anlatsana. Ne yapacaksın? Yıllarca yapamadıklarını nasıl yapacaksın? Geldiğin zaman millet sana sormayacak mı, ben yıllarca bekledim demeyecek mi? AK Parti iktidara gelene kadar nerelerdeydiniz?'' dedi.

"MİLLET ONLARA DERS VERECEK"
Türk ulusuyla gurur duyduklarını ve ulusun basiretleriyle 'yi bugünlere taşıdıklarını söyleyen Akdağ, ''Millete afra tafra atmak yoktur. Bizler sizlerin hizmetkarıyız'' diyen Akdağ, ''Birileri karanlık köşelerde çetelerle birlikte siyaset yapmayı, çetelerin avukatlığına soyunmayı marifet sayabilirler. Ama ben biliyorum ki benim İskiliplim seçimde onlara öyle bir ders verecek ki onlar da günlerini görecek. Hiç kimse yanına yandaş medyasını alarak hatta siyaseti de yandaş medyasına ihale ederek siyaset yapacağını sanmasın. Yanılıyorlar, bu millet onlara böyle ters bir siyaset yaptırmayacak'' diye konuştu.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Akdağ, ''Kendilerine sıra gelince sandık ortaya çıktığında birtakım açılımlar yapmaya varlar. Sonra o yaptıkları açılımları sonucunda tutup bir toplantıda çarşaflı bir hanımefendiyi yumruklaya yumruklaya uzaklaştırdılar. Biz AK Partililer insanımıza hangi gözle bakıyoruz? Bizim nazarımızda başı örtülü, başı açık hepsi birdir. Anamızdır, canımızdır, ciğerimizdir. Biz bu al bayrağın altında yaşıyoruz. 70 milyon kardeşiz. Böyle siyaset yapılır mı? Böyle medya olur mu? Olmaz olsun böyle medya. Millete böyle haksızlık yapılır mı?'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...