Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan hemşirenin şüpheli ölümüne ilişkin açıklama

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, hemşire Saliha Tuncel'in bir rezidansın 7'nci katından düşerek ölümüne ilişkin soruşturmanın titizlikle devam ettiğini bildirdi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan hemşirenin şüpheli ölümüne ilişkin açıklama

'da birlikte yaşadığı doktorun 7'nci kattaki dairesinin balkonundan düşen Saliha Tuncel, yaşamını yitirdi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, hemşirenin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmanın titizlikle devam ettiğini açıkladı.

Başsavcılık tarafından yapılan yazılı açıklamada, olayın ardından derhal soruşturma işlemlerine başlandığı vurgulandı.

Cinayet şüphesi ve intihara yönlendirme iddiaları da dahil olmak üzere tüm iddiaları karşılayacak şekilde titizlikle ve hassasiyet ile delil toplama süreçlerinin yürütüldüğü ve delil güvenliğinin sağlandığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Geriye yönelik kamera kayıtları araştırması ve olay yerini gören kamera kayıtları araştırması yapıldı. Çok sayıda ifade beyanları alındı. Olay yeri incelemesi ve keşif işlemleri yapıldı. Düşmenin gerçekleşme şekli, mesajlaşma kayıtları, otopsi işlemi ile kimyasal ve biyolojik incelemeler her ihtimale cevap verecek nitelikte araştırma işlemlerine titizlikle devam ediliyor. Gelişmelerden ileriki aşamalarda soruşturma sefahatine göre ayrıca bilgilendirme yapılacak. Soruşturma, bu aşamada gizlilik, suç ve cezaların kanuniliği, somut delile ulaşmada yasal delillendirme ilkelerine dayalı olarak titizlikle devam ediyor."

Sayfa Yükleniyor...