Efsane markanın yeni yaratıcı direktörü Sarah Burton, McQueen’in meydan okuyucu tarzını pagan-bohem ruhunda tasarımlar ve el işi detaylarla birleştirerek yeniden canlandırdı.

2011 ilkbahar/yaz koleksiyonunda göz kamaştırıcı desenli kumaşlar, Madagaskar palmiyesi saplarından yapılma elbiseler, at kılından pantolonlar var.

Koleksiyonda sarmaşık yapraklarının el işi ile deriye işlendiği vücudu saran tek omuzlu elbiseler, altın aksesuarlı kıyafetler ve zambaktan oyulmuş topuklara sahip eski moda, kaba botlar da bulunuyor.

Koleksiyon batik şifon, sülün tüyleri ve gelincik baskılı ipek kumaştan oluşan ve orta çağı çağrıştıran cüppelerle tamamlanıyor. McQueen'in dramatik silüeti tasarımlara başarıyla yansırken, bir yandan da yeni bir romantik ruh hali sunuluyor.

Yeni koleksiyon ilk kez dün gece McQueen markasını elinde bulunduran Gucci'nin CEO'su Francois Henri-Pinault ve oyuncu eşi Salma Hayek'in de konuklar arasında bulunduğu Paris'teki defilede tanıtıldı.

35 yaşındaki Burton, Manchester'da doğdu ve McQueen gibi Londra'daki Central Saint Martins'ten mezun oldu. Burton, 1996'dan beri McQueen'le çalışıyordu ve tasarımcının 2009'daki intiharına kadar onun en büyük yardımcısıydı.