Apartman'da virüs paniğine neden olan kadının, büyü için 'domuz yağı' sürdüğü ortaya çıktı

Kayseri'de bir apartmana sürdüğü sıva ile corona virüs paniği yaratan kadın adliyeye sevk edildi. Apartmana sürelen sıvının ise büyüye karşı domuz yağı olduğu ortaya çıktı.

DHA 10.04.2020 - 11:52

AW987671_01.jpg

Kayseri, Melikgazi ilçesindeki bir apartmanda paniğe neden olan kadın adliyeye sevk edildi. 

İldem Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan 12 katlı apartmanda görevli Baki Türkoğlu, önceki gün market dönüşünde bina girişindeki halı ile zil tuşları, asansör tuşları ve bina içindeki tutma yerlerine yağ benzeri bir madde sürüldüğünü fark etti.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Türkoğlu, maskeli bir kadının binaya girip, elindeki poşette bulunan maddeyi söz konusu yerlere bulaştırıp, daha sonra apartmandan ayrıldığını gördü.

Türkoğlu'nun haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri, maddeden numune aldı.

52 ailenin yaşadığı apartman, daha sonra corona virüs tehdidine karşı dezenfekte edilerek temizlendi.

GÖZALTI SONRASI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Polisin yaptığı incelemede, güvenlik kamerasına yansıyan kadının Kezban M. olduğu belirlendi. Kezban M, polis ekipleri tarafından dün akşam saatlerinde evinde gözaltına alınarak, polis merkezine götürüldü.

Geceyi karakolda geçiren Kezban M, işlemlerinin tamamlanması ardından sabah Devlet Hastanesi Adli Tabipliği'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Gazetecilerin "Neden yaptınız?" sorusunu yanıtlamayan Kezban M, 'mala zarar vermek' suçundan adliyeye sevk edildi.

Kezban M.'nin binaya bulaştırdığı maddenin domuz yağı olduğu tespit edildi. Kezban M'nin, kocası ile ilişki yaşadığını iddia ettiği kadının domuz yağı sürdüğü binada yaşadığı, kadını kocasından uzaklaştırmak için domuz yağı büyüsü yaptırdığı iddia edildi.

Sayfa Yükleniyor...