Arınç: Allah verdikçe veriyor

Danıştay’ın ardından Yargıtay’ın başına da sınıf arkadaşı geçen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Kurban olduğum Allah, verdikçe veriyor'' diye duygularını dile getirdi.

Haberler 09.06.2011 - 06:55

Arınç: Allah verdikçe veriyor

Yargıtay Başkanlığı’na Nazım Kaynak’ın seçilmesinin ardından Danıştay’da da seçim yapıldı.

Danıştay 1. Daire üyesi Hüseyin Hüsnü Karakullukçu ile Danıştay Başkanvekili Sinan Yörükoğlu’nun yarıştığı seçimde Karakullukçu salt çoğunluk olan 79 oyun üzerine çıkarak 82 oyla Danıştay’ın yeni başkanı oldu. Eski üyelerin destek verdiği yörükoğlu ise 58 oyda kaldı.

2001 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında "cürüm işlemek için suç örgütü kurmak" iddiasıyla İçişleri Bakanlığı tarafından verilen soruşturma izni Hüseyin Hüsnü Karakullukçu’nun da içinde bulunduğu heyetin verdiği kararla kaldırılmıştı.

Danıştay’ın yeni başkanı Hüseyin Hüsnü Karakullukçu’nun da tıpkı Yargıtay’ın yeni başkanı Nazım Kaynak gibi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Ankara Hukuk Fakültesinden sınıf arkadaşı olması dikkat çekti.

Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak için "Benim güzel arkadaşım çok mutlu oldum" yorumunda bulunan Bülent Arınç’a yeni Danıştay Başkanı’yla ilgili düşünceleri de soruldu.

Önce "Şimdi bir şey söylerim birileri üzülür” diyen Arınç, daha sonra “Kurban olduğum Allah, verdikçe veriyor” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...