Askeri birliğe bombalı araçla saldırı: 1 asker ve 1 vatandaş yaralandı

Tunceli'de, bölücü terör örgütü PKK'nın askeri birliğe bombalı araçla saldırması sonucu 1 asker ve 1 vatandaş yaralandı.

Anadolu Ajansı 14.08.2015 - 02:45

Askeri birliğe bombalı araçla saldırı: 1 asker ve 1 vatandaş yaralandı

Pülümür ilçesindeki komando birliği önüne getirdiği patlayıcı yüklü aracı infilak ettiren bir terörist, daha sonra birliğe ateş açarak kaçtı.

Askerlerin karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma yaşandı.

İlk belirlemelere göre, uzman çavuş Murat Kaba ile askeri birlik yakınında evi bulunan Gülizar Şahin, patlamanın etkisiyle yaralandı. Ambulansla Erzincan'a sevk edilen yaralılar, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

DEVRİYE GÖREVİ YAPAN POLİSLERE SALDIRI

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, polis ekiplerine teröristlerce saldırı düzenlendi.

Şemdinli karayolunda devriye görevi yapan polis araçlarına terör örgütü PKK mensuplarınca roket atarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin saldırıya anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Yaklaşık 20 dakika süren çatışmanın ardından terör örgütü mensupları karanlıktan faydalanarak kaçtı.

POLİS EKİPLERİNE ATEŞ 

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Yanıkköşk semti Kaynartepe 258. Sokakta yüzü maskeli ve ellerinde uzun namlulu silah bulunan bir grup gösterici burada hendek kazarak yolu trafiğe kapattı.

Yaşanan olay üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken ara sokaklarda bulunan grup bölgeye gelen polis ekiplerine ses bombası, havai fişek ve uzun namlulu silahlarla ateş etti.

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda özel harekat polisi sevk edilerek gruba anında karşılık verilerek yer yer gaz bombası kullanıldı. Silah sesleri çevrede bulunan vatandaşları tedirgin ederken polis ekipleri silahlı grubun yakalanması için bölgede operasyon başlattı.

Sayfa Yükleniyor...