Astsubay şehit oldu

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde eşiyle birlikte alışveriş yapan bir astsubaya silahlı saldırı düzenlendi. Ağır yaralanan Astsubay Aydoğdu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Anadolu Ajansı 29.10.2014 - 17:25

Astsubay şehit oldu

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Körhat Mahallesi'nde pazarda eşi ile alışveriş yaptığı esnada yüzü maskeli kişilerce silahlı saldırıya uğrayan Astsubay Necdet Aydoğdu'ya yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Saldırı dün saat 16.50'de gerçekleşmişti. Alışveriş yapmak için eşiyle birlikte semt pazarına giden Astsubay Necdet Aydoğdu, yüzleri maskeli iki kişi tarafından silahlı saldırıya uğramıştı.

Yakın mesafeden vurulan Aydoğdu ağır yaralı olarak Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Polis kaçan saldırganların yakalanması için çalışmalara devam ediyor.

TSK: HUNHARCA, ADİCE VE KALLEŞÇE
Saldırıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, şunlar kaydedildi:

"29 Ekim 2014 günü saat 16.50 sularında, Diyarbakır Merkez Bağlar İlçesi Körhat mahallesi çarşamba pazarında, ailesi yanında olduğu halde alışveriş yapmakta olan Hv.Astsb.Üçvş. Nejdet Aydoğdu yüzleri maskeli, kimlikleri ve eşgalleri henüz belirlenemeyen 2 kişi tarafından, yakın mesafeden başına ateş edilmek suretiyle ağır yaralanmış, ancak kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza  başsağlığı ve sabırlar diliyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...