CHP’li Necati Yılmaz: Atatürk fotoğrafı yerli yerinde

CHP’de Atatürk fotoğrafının indirilmesi iddialarında adı geçen milletvekili Necati Yılmaz, “Odamdaki Atatürk fotoğrafı yerli yerinde” dedi.

Anadolu Ajansı 08.02.2016 - 16:52

CHP’li Necati Yılmaz: Atatürk fotoğrafı yerli yerinde

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, odasındaki Atatürk fotoğrafını indirdiği iddialarına ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Yılmaz, "Türkiye'nin içinden geçtiği bu ağır ve zor süreçte, çözümün tek adresi olan partimin, vazgeçilmezimiz olan Atatürk üzerinden daha fazla tartışılmasına izin veren bir anlayış içinde olmayacağım" ifadesini kullandı.

Bu olayın kendisiyle ilişkilendirilmek istendiğini öğrendiği 29 Ocak'tan itibaren partinin yetkili organlarıyla görüşmelerini sürdürdüğünü anlatan Yılmaz, Aylin Nazlıaka'nın, TBMM'deki çalışma odasına sadece bir kez geldiği, 2-3 dakikalık bir süreyle kaldığı ana ilişkin bilgi ve belgeleri sunduğunu bildirdi.

PM'nin, bu olayın kesinlikle yaşanmadığına, asılsız ve gerçek dışı bir iddia olduğuna karar verdiğini anımsatan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bu topraklardaki laikliğin, aydınlanmanın, devrimin ve yeniliğin adı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bu bu kavramları Atatürk üzerinden tanırım. 100 yılın en büyük devrimcisi olarak Atatürk'ü görürüm. Bu konuyla ilgili savunma yapmayı kendime zül görürüm, kendimi inkar sayarım. Yaşanabilecek bir Türkiye mücadelemizde Atatürk'ün ilkeleri ve Cumhuriyetimizin değerleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürekli söylediği gibi, (Sen doğru dur, eğri belasını bulur)."

Odasına gelen ziyaretçilerin fotoğraflarını sosyal medyadan indirdiğini dile getiren Necati Yılmaz, fotoğrafta Atatürk'ün resminin her zamanki gibi yerli yerinde olduğunu vurguladı.

Yılmaz, "Neden siz tercih edildiniz?" sorusuna, "Ben de sizler gibi merak ediyorum" karşılığını verdi.

Sayfa Yükleniyor...