B.Ç'nin velayeti ailesine verildi

Yazar Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına uğradığı gerekçesiyle devlet korumasına alınan B.Ç.'nin velayeti ailesine verildi.

NTV Haber 03.02.2010 - 16:26

B.Ç'nin velayeti ailesine verildi

Bursa'da yaşayan 14 yaşındaki B.Ç, 2008 Nisan ayında cinsel istismara uğradığı gerekçesiyle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) yoluyla devlet korumasına alınmıştı.

Çocuk Esirgeme Kurumu B.Ç'nin velayetinin aileden alınması için dava açtı. Bursa 1. Aile  Mahkemesi'ndeki davada karar çıktı.

Mahkeme, B.Ç'nin velayetinin ailede kalmasına karar verdi. Bir önceki duruşmada ailesiyle yaşamak istediğini söyleyen B.Ç, Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına maruz kaldığı yönündeki ifadelerini de yalanlamıştı.

Duruşma sonunda basın mensuplarına açıklama yapan baba Bekir Ç, istedikleri yönde bir karar çıktığını ve kızlarının velayetinin kendilerinde kalmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

22 Ocaktaki duruşmaya pedagog eşliğinde gelen B.Ç'nin, ifadesinde, ailesiyle birlikte yaşamak istediğini ifade ederek, ''Annem ve babamla bir sorunum yok. Bana gerekli ilgiyi gösteriyorlar'' demişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...