Bacaklarınız yaza hazır mı?

Havalar ısındı, nihayet bahar geldi.  Kış boyu pantolonların çorapların ardına gizlenen, her türlü bakımı ihmal edilen bacaklar; selülitleri, tüyleri,ve irili ufaklı varisleriyle deniz mevsiminden önce bakıma alınmalı.

Haberler 27.04.2012 - 11:21

Bacaklarınız yaza hazır mı?

Uzmanlar bacak derimizin gövdemiz, yüzümüz, kollarımızdan daha kalın ve dayanıklı olduğunu söylüyor. Fakat özellikle soğuk havalarda ve sıcak duş sonrası düzenli olarak bacaklara nemlendirici sürmek gerekiyor.

SELÜLİT YANLIŞ BESLENMEYLE TETİKLENİR”
Bacaklarda en sık rastlanan sorunlar arasında aşırı kalın basenler, kalın ayak bilekleri ve selülit olduğuna dikkat çeken Dr. Orhan Murat Özdemir özellikle yaz aylarında kadınların selülit konusunda problem yaşadığını söyledi.

Özdemir selülit ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Selülit cilt altı yağ doku dizilimini sağlayan bantların kısalması durumudur. Kadınlarda cilt altı yağ dokusu cilde paralel, yan yana dizilmiştir. Bu dizilim için yağ dokuları arasındaki bantlar cilde dikey olarak uzanmaktadır.

Bu yapısal durum kadınların selülit problemlerinin temelini oluşturur. Kısacası her kadında selülit problemi gelişir veya gelişecektir diyebiliriz. Selülit; hareketsiz yaşam biçimi, yanlış beslenme ile de tetiklenir. Tedaviler en azından bu kısımdan kaynaklı selülitlerin çözümünde etki gösterir’.  

Sayfa Yükleniyor...