Milliyetçi Hareket Partisi yerel seçim startını 1 Mart'ta veriyor. Mitinglerin sloganı, "Milleti Uyanışa Davet" olarak belirlendi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 mitingin programını habercilerle buluşmasında açıkladı.

Bayrak mitingini "Türkçe" ve "Ülkem" mitingleri takip edecek. MHP yönetimi sonraki mitinglerin temalarını belirlemek içinse çalışmalarına devam ediyor.

Yerel seçim sonuçlarının Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına da ışık tutacağını düşünen Bahçeli, "Önümüzdeki seçimler geleceğin iktidarını tayin edecektir. Yüzde 51 oy oranı ile cumhurbaşkanı olacağını düşünen başbakan yerel seçimlerde yüzde 40'lar seviyesinde bir oy oranı alırsa acaba aday olmayı tercih edecek mi?" diye konuştu.

'SENARYO İYİ YAZILIYOR'
Gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini açıklayan MHP Lideri Bahçeli, Türkiye'de gündemin aydınlar ve basın tarafından belirlenmesi gerekirken Başbakan Erdoğan tarafından belirlendiğini ileri sürdü.

''Dokunulmazlık konusu gündeme getirildi, pazarlık konusu yapıldı, gündem değiştirmek için yapılıyor. Gündemi basının belirlemesi gerekirken Başbakan belirliyor. Türkiye'de olaylar oya gibi işleniyor konular birbiri ile ilişkili. Senaryoyu kim yazıyorsa çok iyi yazıyor, Muhteşem Yüzyıl senaryosundan daha iyi yazıyor'' diyen Bahçeli, ''AKP'nin ne yapmaya çalıştığını anlamakta güçlük çekiyorum'' görüşünü dile getirdi.

'DHKP-C TAŞERON ÖRGÜT'
Bahçeli, muhalefetle ortak cumhurbaşkanı adayı ve kadın aday iddialarına kapıyı kapattı.

Devlet Bahçeli'ye, Amerikan Büyükelçiliği'ne yönelik intihar saldırısı ve DHKP-C bağlantısı da soruldu. Bahçeli, DHKP-C'yi taşeron örgüt olarak niteledi.

Başbakan Erdoğan'ın, komutanların tutuklu yargılanmalarına ilişkin eleştirisi hatırlatılınca ise Bahçeli, "Başbakan'ın bu işi er ya da geç bir düzeltme görevi vardır. Biz destek vereceğimizi açıkladık" dedi.

MHP Lideri, öğretim üyeliği yaptığı yıllara ait renkli anıları da paylaştı.

Bahçeli, dersinden geçmek için yeterli notu alamayan öğrencilerin ricalarını karşılıksız bırakmadığını da esprili bir dille ifade etti, "Her zaman onlara bir devlet yardımı yaptım" diye konuştu.