Bahçeli'den alkol düzenlemesine destek

MHP lideri Devlet Bahçeli, alkol ile ilgili yeni düzenlemeler getiren yasaya yönelik yaptığı açıklamada "Genel Kurul'un aldığı karara saygı duyuyorum" dedi.

Bahçeli'den alkol düzenlemesine destek

Meclis Genel Kurulu'nda dün kabul edilen alkol düzenlemesine MHP Genel Başkanı Bahçeli'den destek mesajı geldi.

Ankara'da katıldığı bir etkinlikte kendisine yöneltilen soru üzerine konuya değinen Bahçeli, alkol kullanımının iyi bir şey olmadığını ve mümkün olduğu kadar en az seviyeye indirmek için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

Bahçeli, "Yetişecek olan özellikle yeni nesli korumak için güzel bir tedbir olarak başlangıç kabul etmek lazım. Sonuçlarını da hep birlikte değerlendirmemiz lazım. Bu bakımdan Genel Kurulun aldığı karara da saygı duyuyorum" diye konuştu.

Gece saatlerinde Meclis'te kabul edilen yeni yasa, alkollü içkilere 22.00 ile 06.00 saatleri arasında satış yasağı getiriyor. Yasa ile ayrıca bu ürünlerin kullanılmasını ve satışını özendiren veya teşvik eden kampanya, promosyon ve etkinlik yapılamayacak.

Alkollü içkiler işletme dışından görülecek şekilde perakende olarak satılamayacak ve ambalajlarında sigarada olduğu gibi uyarı yer alacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...