MHP lideri Devlet Bahçeli'den Başbakan Davutoğlu'na tepki

Düzce’de konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklendi.

Anadolu Ajansı 20.05.2015 - 17:15

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Başbakan Davutoğlu'na tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Düzce Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Devlet Bahçeli, şöyle konuştu:

“Nisan ayında yaşanan don afetinden dolayı üreticilerimiz, geçimini fındıktan sağlayan kardeşlerimiz olumsuz etkilenmiştir. Tarım, hayvancılık ve ormancılık çıkmazdadır, devamlı tökezlemektedir. Türkiye, dünya fındık üretiminin yüzde 75'ini karşılamaktadır fakat son yıllarda özellikle Gürcistan'da yaygınlaşan fındık ekimi, üreticilerimizi doğal olarak tehdit ve tedirgin etmektedir. Düzce'nin sokakları işsiz, ümitsiz gençlerimizle doludur. Sizler hak ettiğinizi alamıyor, layık olduğunuz kazanç ve hayat seviyesine ulaşamıyorsunuz. Buna neden AKP'dir, bunun müsebbibi 17-25 Erdoğan ve Serok Ahmet'tir.

Başbakan'ın Düzce'nin derinleşen sosyal ve ekonomik yaralarını tedavi edecek umutlu bir söz ağzından çıkmadı. Çünkü AKP'de söz bitmiş, icraat suyunu çekmiş, heyecan dip yapmış, metal yorgunluğu vahim noktalara gelmiştir. Davutoğlu ise son dakikalarını oynayan yorgun bir saray kuklasıdır. Başbakan tükenmiş, hırpalanmış ve omurgalı olmaktan iyice uzaklaşmıştır.

Davutoğlu bizi, CHP-HDP ve sözde paralel yapılanmayla aynı karede göstermeye kalkarak bu şebekeye dahil olduğumuzu hayasızca söylemiştir. İhanet AKP'ye has bir rezilliktir. Şebeke kurmak, Kandil'e şebeklik yapmak, rüşvet ve ihanet kervanına katılmak, hatta başı çekmek AKP'nin ve Davutoğlu'nun uzmanlık alanlarıdır. Başbakan'ın sanıyorum ateşi yüksektir. Zira tehlikeli hayaller görmeye başlamıştır. Demiştir ki birileri, dört yanlış bir doğruyu, yani AKP'yi götürmesi için planlar yapmıştır. Davutoğlu'nun birileri dediklerinin kimliği, dört yanlıştan kastının ne olduğu esasen bizim meselemiz ve gündemimiz değildir. Başbakan unutmasın, dört yanlış bir doğruyu ancak imtihanlarda götürür. Fakat dört hırsız bir ülkeyi ancak AKP'yle götürür ve götürmüştür. Davutoğlu ne yapacağını, ne söyleyeceğini bilmekten acizdir ve kendisi acınacak haldedir. Niyazım odur ki Allah hiçbir kulunu Ahmet Davutoğlu'nun durumuna düşürmesin.

Bizim HDP'yle aynı çizgiye geldiğimizi iddia eden Serok Ahmet, asıl ipleri Kandil'de olan terör elçileriyle hangi tezgah ve tuzakları kurduklarını açıklamalıdır.
Davutoğlu, MHP'yle HDP'yi aynı çizgide gösterecek kadar küçülüyorsa, doğruları söyleyecek ve meselenin iç yüzünü aydınlatacak kadar büyümeyi denemelidir. Kandan geçinen esasen bellidir. Ölümden geçinen de ortadadır. Felaketlerden siyasi rant uman vicdansızlık da Erdoğan ve Davutoğlu'na has bir kepazeliktir.

Türkiye için tek başına MHP'nin iktidarı lazımdır. AKP'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. Artık siyasi taassup ve tarafgirlikle hareket edecek vakit kalmamıştır. AKP, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim, ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim.”

Devlet Bahçeli, partisinin seçim vaatlerini Düzcelilere anlattı.

Sayfa Yükleniyor...