Bahçeli'ye Erdoğan sansürü

Başbakan Erdoğan, Osmaniye'de Devlet Bahçeli Bulvarı'nda miting yapacak. Ancak mitingin alanının adı afişlerde “Bahçelievler Bulvarı” olarak geçiyor ama Osmaniye’de böyle bir meydan yok.

Bahçeli'ye Erdoğan sansürü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, miting meydanlarında karşılıklı atıştığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin memleketinde, onun adını taşıyan 'Devlet Bahçeli Bulvarı'nda 5 Mayıs'ta seçmenlerine seslenecek.

Bahçeli'nin adını taşıyan bulvarı adres olarak billboardlarda göstermek istemeyen AK Parti yöneticilerinin buldukları formül ile 'Devlet Bahçeli Bulvarı' yerine 'Bahçelievler Bulvarı' yazılı afişlerle karşılaşan Osmaniyeliler bu sabahtan itibaren AK Parti ve ajanslara telefonlarla tepkilerini aktararak, Bahçeli'nin sadece bir parti lideri değil, hemşehrileri olduğu için sahip çıktıklarını aktardı.

Bir bölümü mitingin yapılacağı alan önünde toplanarak tepki gösterenler, "Malatya'da İsmet İnönü, Isparta'da Süleyman Demirel ismini taşıyan meydanlarda veya alanlarda miting düzenlenirken Osmaniye'de miting alanını gösteren billboardlara hemşerimizin ismini yazmak bu kadar mı rahatsız ediyor? AK Parti yöneticileri billboardlarda ‘Devlet Bahçeli Bulvarı' yerine ‘Bahçelievler Bulvarı'nda miting yapacaklarına göre Başbakan Erdoğan olmayan bir adreste miting yapacak.

Bu adresi bilen birileri varsa bize de söylesinler. Ya da Başbakan Erdoğan Osmaniye'ye gelip böyle bir bulvarın açılışını yaptıysa bizim haberimiz olmadı. Yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz" dedi.

AK Parti yönetimi daha önceki yerel seçimlerde yine “Devlet Bahçeli Bulvarı” yerine miting alanını gösteren adres olarak “Alibeyli Camii Civarı Çukurova Hastanesi önü” olarak yazmıştı.

AK PARTİ: BASIM HATASI
Başbakan Erdoğan’ın Osmaniye’de konuşacağı miting alanı ile ilgili duyuru afişlerinde, kentte olmayan ‘Bahçelievler Bulvarı’ adresinin yer almasını değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Ömer Yağmur, “Kasıt yok matbaa hatası"diye konuştu.

Yağmur şöyle dedi: “Devlet Bahçeli Bulvarı'nda Sayın Başbakanımız bir miting düzenleyecek, halkımıza hitap edecektir. Bu yöndeki duyuru çalışmalarımızı genel merkezimizle koordineli bir şekilde gerçekleştirdik. Billboardlardaki afişler tamamen genel merkezimizin düzenlemesi ile gönderilmiştir. Ama orada küçük bir matbaa hatası olduğunu ilanlar asıldıktan sonra gördük.

Fark ettikten sonra Bahçelievler olarak yazılan kısımları kapattırıyoruz. Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilecektir. Bu tamamen matbaa hatasıdır, bunda art niyet aramak yanlış bir şeydir, basım hatası olmuştur. 100 afiş asılmıştır tamamını düzelttireceğiz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...