NTV

Bakan Soylu, FETÖ'den tutuklu hakim ve savcılarla ilgili ihbarı anlattı

Anadolu Ajansı

Türkiye

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir Avrupa ülkesinin Türkiye'deki FETÖ tutuklularının savunulması için bir hukuk bürosu ile sözleşme yaptığı ihbarını aldıklarını dile getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'daki, Atatürk, Hürriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, FETÖ ile ilgili İçişleri Bakanlığı'na gelen bir ihbarı anlattı.

Soylu, "Bu sabah İçişleri Bakanlığına gittiğimde önüme bir ihbar geldi. Hem de bütün detaylarıyla birlikte. İhbar ne biliyor musunuz? Bu ülkede FETÖ'den dolayı tutuklanan hakim ve savcılarla alakalı. Bir hukuk bürosuna, bizim dost diye bildiğimiz bir batılı ülke külliyatlı bir para gönderiyor ve diyor ki 'Bunları siz savunacaksınız. Burada gördüğünüz eksiklikleri Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne bildireceksiniz ve ondan sonra da biz gereğini yerine getireceğiz.' Sözleşme yapıyorlar. Bunu, o hukuk bürosundaki bir vatansever avukat, 'Bu ülkeye ihanettir, bu topraklarımıza ihanettir, bu memleketimize ihanettir' diye bize bildiriyor. Sözleşmeleriyle, bütün detaylarıyla beraber bildiriyor" dedi.

ETİKETLER