'Barajı kaldırmak için Meclis'e gideceğiz'

İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, seçim barajının kaldırılması için Meclise gideceklerini söyledi.

Aksaray Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, katılımcıları 1 Mayıs'ta Taksim'e davet ederek, ''Yarın biz Taksim'de olacağız, sizi de oraya bekliyoruz. Esas olarak 1 Mayıs, direnen işçilerin, yoksulların, emekçilerin bayramıdır. Emek ve özgürlük için orada olacağız'' dedi.

Konuşmasında AK Parti ve CHP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Önder, şöyle konuştu:

''Bir seçim operasyonu yapmayı denediler, yapamadılar, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Doğru düzgün bir üniversite sınavı yapamadılar, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Yalan söyledikçe ayakları birbirine dolaşıyor. Bu halk bunu unutur mu zannediyorsunuz? Sandıkta hesabını soracaktır. Seçim barajının kaldırılması için Meclise gideceğiz. Bu barış iradesini her türlü provokasyona karşı ayakta tutmayı deneyeceğiz. Her türlü pervasızlığa karşı duracağız. Yan yana halkımızla birlikte olacağız. Ya başaracağız ya başaracağız, ya barış ya barış, ya özgürlük ya özgürlük.''

Mitinge katılanlar, türküler eşliğinde halay çektikten sonra dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...