Baykal: Lütfuna ihtiyacım yok

İstifa eden Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan’ın sözleri üzerine sessizliğini bozdu. "Erdoğan’ın lütfuna ihtiyacı olmadığını" söyleyen Baykal, “Başbakan’ın görevi dedikodu değil, gerçeği ortaya çıkarmaktır” dedi.

Anadolu Ajansı 14.05.2010 - 15:46

Baykal: Lütfuna ihtiyacım yok

CHP Genel Başkanlığı’ndan 10 Mayıs’ta istifa eden Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan'a gitmeden yaptığı açıklamalara yazılı yanıt verdi.


Deniz Baykal, açıklamasında şunları kaydetti:

'Başbakanın görevi dedikodu yapmak değil, gerçekleri aydınlığa kavuşturmaktır. Başbakan, en kaba biçimde hukuk ve ahlak kurallarına tecavüz eden komploların sorumluğu altında ezilen, bu nedenle de dedikodulardan medet umar durumdadır.

Dünyanın hiçbir ülkesinde bu düzeye yuvarlanmış bir başbakan örneği yoktur. Yıllardır, 'kutsal, mahremiyete saygı gösterilmesini, siyasetin buralara taşınmamasını' savunduğunu söyleyen Başbakan'ın ne kadar samimiyetsiz olduğu yaptığı açıklama ile bir kez daha açıkça ortaya çıkmıştır.

'LÜTFUNA İHTİYACIM YOK'
Eski CHP Genel Başkanı Baykal, ''Siyasi hayatı 4 yıl önce bitecekti'' iddiasına ilişkin olarak da şunları kaydetti:

''Bu CHP'ye yönelik ikinci komplo girişimidir. Gerek komplocular, gerekse 'bu sır mezara kadar bizimle kalacak' diyenler, iftiranın da komplonun da hesabını vermekten kurtulamayacaklardır. Başbakan engellemişmiş...

Açıkça söylüyorum Başbakan'ın lütufuna ihtiyacım yok. Kim ne biliyorsa açıklasın, çıksın söylesin. Kimse karnından konuşmasın.

Başbakan, bu yöndeki açıklamalarla komplocu kimliğini, entrikacılığını örtbas edemez.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...