Baykal'dan TEKEL işçilerine destek

CHP lideri Baykal Türk-İş'e giderek TEKEL işçilerine destek verdi.

Haberler 24.12.2009 - 13:32

Baykal'dan TEKEL işçilerine destek

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Türk-İş'e gitti.


Sabah saatlerinde TEKEL işçilerinin otobüslerinin hareketine polis tarafından izin verilmemesi ve sadece bir grubun yola çıkması üzerine Türk-İş'e giden Baykal, "Siz gelemezseniz ben size gelirim" dedi.

Burada TEKEL işçilerine konuşan Baykal Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenerek sorunu çözmezse altında kalacağını söyledi.

Sabah saatlerinde MHP ve CHP'ye gidecek otobüslerin Mithatpaşa Caddesinde bekletilmesi nedeniyle aralarında, CHP İstanbul milletvekilleri Çetin Soysal ve Mehmet Sevigen ile MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir'in de bulunduğu milletvekilleri otobüslerin yanına gelmişti.

Milletvekilleri, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Ankara Valisi Kemal Önal ile telefon görüşmeleri yaparak otobüslere izin verilmesini istemişti.

Tekgıda-İş Genel Sekreteri Mecit Amaç, ziyaretleri 16 otobüsle gerçekleştirmek istediklerini, emniyetle yaptıkları görüşmelerin ardından bu sayıyı 8'e indirdiklerini anlatmıştı.

TEKEL işçilerinin eylemi sürdürdükleri yerden ayrılmalarını sağlayabilmek için her şeyin yapıldığını öne süren Amaç, ''Bizi provoke ediyorlar, ama hiçbir oyuna gelmeyeceğiz'' demişti.

Milletvekili Hasan Özdemir, yetkililerle yaptığı görüşmelerin ardından işçilerin bir otobüs ile MHP Genel Merkezine gitmelerine izin verileceğini söylemişti.

Milletvekili Çetin Soysal da, işçilerin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın davetlisi olduklarını ve bunun engellenemeyeceğini ifade etmişti.

Görüşmelerin ardından, MHP'li milletvekilleri ve CHP'li Çetin Soysal'ın bulunduğu birer otobüs iki partinin genel merkezine doğru yola çıkmıştı.

Sayfa Yükleniyor...