Bebeğini öldüren anneye müebbet

Birlikte yaşadığı erkekten olmayan bebeği doğduğu gün boğarak öldüren anne ömür boyu cezaevinde kalacak.

07.12.2010 - 15:36

Konya'da geçtiğimiz yıl ocak ayında Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesinde doğum yapan Arzu Dalaklı, bebeği düzenli kontrollere götürmeyince sağlık yetkililerinin dikkatini çekti.

Yetkililer bebeği kontrol etmek için eve geldiğinde evde bebeğe rastlamadı ve durum savcılığa bildirildi. Evlenmeden çocuk doğuran genç kadının dünyaya getirdiği kız bebeği doğduğu gün elleriyle boğarak öldürdükten sonra birlikte yaşadığı Ziya E. ile birlikte çöplüğe gömdüğü belirlendi.

Gözaltına alınan Arzu Dalaklı ile bebeğin kendisinden olmadığını belirten Ziya E, 16 Mart 2009'da tutuklanmıştı. Yargılama sürecinde bebeğin Ziya E'ye ait olmadığı ortaya çıktı.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada bugün karar verildi.  Son duruşmaya Arzu Dalaklı, Ziya E. ve öldürülen çocuğun babası Adem E. katıldı.

Çocuğun babası Adem E, dört ay ilişki yaşadıklarını belirterek anneden şikayetçi oldu. Arzu Dalaklı ise Adem E'nin kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

Mahkeme, çocuğunu öldürmekten Arzu Dalaklı'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi, iyi halini göz önünde bulundurarak cezayı müebbet hapse çevirdi. Suçu sabit olmayan Ziya E. ise beraat etti.  

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...