Bir merdiven kazası da Erdoğan atlattı

Başbakan Erdoğan, açılışını yaptığı Sapphire'de yürüyen merdiven aniden durunca düşme tehlikesi yaşadı.

04.03.2011 - 19:34

Bir merdiven kazası da Erdoğan atlattı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yukarı çıkan yürüyen merdivende aşağıya inmeye çalışınca düşme tehlikesi geçirmişti. Kılıçdaroğlu'nun yaşadığı yürüyen merdiven kazası bu sefer farklı biçimde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başına geldi.

Erdoğan, İstanbul Sapphire'nin açılışında törenin yapılacağı kata çıkmak için beraberindekilerle birlikte yürüyen merdivenleri kullandı.

Erdoğan merdivenlere bindikten kısa süre sonra merdivenler durdu. Merdivenlerin aniden durması Başbakan'ın ve yanındakilerin sendelemesine neden oldu. Erdoğan ve beraberindekiler merdiveni yürüyerek çıktı.

Sapphire'nin açılışında yaptığı konuşmada Erdoğan, Kiler grubu tarafından yapılan İstanbul Sapphire'nin, deniz seviyesinden 368 metre, zeminden 236 metre yüksekliğiyle sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en yüksek rezidans binası olma özelliğine sahip olduğunu belirterek, bu eserin, seyir terasıyla da İstanbul'un güzelliklerini yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtma konusunda önemli bir hizmet göreceğine inandığını kaydetti.

İstanbul Sapphire'nin çevre dostu tasarımı, bina içinde doğal bir ortam oluşturan dikey bahçeleri, sosyal imkanları, teknolojik özellikleri ile kendi alanında standartları yükselttiğini ifade eden Erdoğan, ''İstanbul'umuzu yeni bir sembol esere daha kavuşturdukları için Kiler grubu başta olmak üzere, İstanbul Sapphire'nin mimarisinde, mühendisliğinde, inşasında, donatımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Erdoğan, İstanbul'u bir dünya şehri yapma hedefine, bu şekilde hizmete giren her eserle biraz daha yaklaşıldığını belirterek, gerçekten tarihi bir proje olan Marmaray'ın hızla ilerlediğini, tüp geçidin temelini geçen hafta attıklarını, üçüncü köprünün hazırlıklarının sürdüğünü anlattı.

Tünellerle, yeni yollarla, metroyla, deniz araçlarını daha etkin kullanarak İstanbul'un ulaşım sorununu büyük ölçüde çözdüklerini dile getiren Erdoğan, ''İstanbul'un Anadolu'yla, Trakya'yla bağlantısını güçlendiriyor, dünya ile bağlantısını geliştiriyoruz. Doğu ile Batı arasında, Londra-Pekin arasında İstanbul'u bir merkez konumuna yükseltiyoruz. İstanbul, modern konut alanlarıyla, Avrupa'da dahi örneklerine az rastlanan alışveriş merkezleriyle, yeşil alanlarıyla, hayat kalitesinin her yıl daha da yükseldiği bir şehir haline geldi'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...