'Birileri iç savaş hesabı yapıyor'

BDP'li Demirtaş, Türkiye'nin Kuzey Irak operasyonunu değerlendirdi, birilerinin iç savaş hesabı yaptığını söyledi: Bize yönelik suikastlar, infazlar ve toplu tutuklamalar gündeme gelebilir.

18.08.2011 - 15:32

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Grup Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin dün gece Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik hava operasyonunu değerlendirdi.

Demirtaş, sınır ötesi operasyon konusunda bir beklenti olduğunu ve hükümetin de bu beklentiyi karşılamak için böyle bir operasyon talimat vererek operasyon yaptırdığını söyledi. Demirtaş, sınır ötesi operasyonun talimatını verenler, bunu yapanlarında Kürt sorununun Kandil'de değil, İstanbul, Diyarbakır ve Batman'da olduğunu çok iyi bildiklerini ve sonuç alamayacaklarını ifade ederek, şöyle dedi:

"Hükümet ve hükümete yakın yayın organları son dönemlerde yaşananların faturasını BDP ve DTK'ya çıkarıyorlar. Her şeyin sorumlusu olarak bizi gösteriyorlar. Bizi asıl hedef haline getirdiler. Bize yönelik suikastlar, infazlar ve toplu tutuklamalar gündeme gelebilir. Birileri Türkiye'de iç savaşın hesabını yapıyorlar. Tekrar müzakerelere başlanmaz ise bu tehlike ortaya çıkabilir. Bu hesapları önlemenin tek yolu açık müzakerelerdir. Öcalan ile de BDP ile de açık müzakereler yürütülebilir"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...