Bu enerji seyircileri bekliyor

32 farklı ülkeden 100’ün üzerinde dansçı, 5 milyon üzerinde izleyici… 'The Mayumana Show' 23-24 Aralık’ta Cemal Reşit Rey’de.

22.12.2010 - 16:58

Bu enerji seyircileri bekliyor

Adı Beceri ve Ustalık anlamına gelen İsrailli müzik ve dans grubu Mayumana “The Mayumana Show” ile 23 ve 24 Aralık’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne alacak.

Mayumana akrobasi, müzik, dans, hip hop ve geleneksel sahne sanatlarını bir araya getiren müzik ve dans grubu. Her üyesi hem dansçı, hem perküsyonist, hem vokalist hem de iyi birer jimnastikçi olan grubun en önemli özelliği kova, fırça, palet, çöp tenekesi gibi etraflarında buldukları nesnelerden müzik üretiyor olabilmeleri. Topluluğun amacı ise kendilerindeki enerjiyi izleyenlere aktarmak.

5 milyonun üzerinde kişi izledi
Dansta ve müzikte kendilerine özgü bir tarz yaratan Mayumana 32 farklı ülkeden dansçıların bir araya geldiği çok uluslu bir yapı. Bu çok ulusluluğun etkisini müziklerine de yansıtan Mayumana’nın danslarında da samba, flamenko ve balenin esintilerini de görmek mümkün. Mayumana bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinliklerle 5 milyonun üzerinde izleyiciye ulaştı.

Mayumana Hakkında:
Mayumana çok kültürlü bir tiyatro topluluğu olarak 1996 yılında Tel Aviv’de kuruldu. Topluluk; ritm ve görsel efektlere dayalı becerileri bir araya getiren bir gösteri ile dünyanın pek çok ülkesinde, 70 den fazla büyük şehirde sahne aldı. Mayumana’nın gösterilerini ilk 5 ayda 100.000’in üzerinde izleyici takip etti. Topluluk yetenek ve yaratıcılık alanında marka haline geldi.

Gösterilerine 9 kişi ile başlayan Mayumana’nın üye sayısı şimdilerde, teknik ekip dahil olmak üzere 100’ün üzerindedir. Mayumana bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinliklerle 5 milyonun üzerinde izleyiciye ulaştı.

Topluluğun üye sayısı teknik ekip dahil olmak üzere 100’ü aştı. Mayumana gösterisinin yaratıcıları Berman, Nuphar ve Ofer; beraberlerinde artistik danışmanlar Giuliano Peparini, David Ottone ve Ido Kagan ile yeni gösteri için çalıştı. Grup 6 ay boyunca birlikte yeni sanatsal elementler, senkronizasyon, canlı müzik, ritim ve uyum konularında yoğun bir çalışma temposuna girerek yeni gösteriyi şekillendirdi. İlk 5 ayda gösteriyi 100.000 ‘in üzerinde izleyici takip etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...