Bu festivalde 'bildiğinizden şaşın'

KafePi, 2. Öğrenci İşi Kısacık Film Festivali ile 'Bildiğinizden Şaşın' diyor...

03.03.2011 - 20:14

Bu festivalde 'bildiğinizden şaşın'

KafePi Group tarafından bu yıl 2.si düzenlenmekte olan Öğrenci İşi Kısacık Film Festivali, 28–29–30 Mart tarihlerinde; İstanbul Bilgi, Galatasaray, Yıldız Teknik, Marmara, Bahçeşehir, Koç, Ege Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi sinema kulüpleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek.

Festival filmleri, katılımcı olan üniversitelerde ve mekan sponsoru olan Pera Müzesi’nde gösterilecektir. Müzede, 29-30 Mart tarihlerinde Oditoryum’da gerçekleşecek gösterimlere herkes katılabilmektedir. Jürinin belirleyeceği ödül dağılımının yanı sıra izleyici ödülü de izleyicilerin oylarıyla sahibini bulacaktır. Tüm gösterimler ve etkinlikler ücretsizdir.

Festivale katılacak filmler için zorunlu bir tema bulunmamaktadır. Son başvuru tarihi 10 Mart 2011 ‘dir.

Pera Müzesi ve Digital Film Academy’nin kurumsal desteklerini sunduğu festivalin programı ve etkinlik bilgilerini kisacikfestival.com adresinden takip edebilirsiniz.

Festivalin jüri üyeleri; Cem Başeskioğlu (Senarist, yönetmen), Bülent Doruker (Digital film academy direktörü), Banu Bozdemir (SİYAD üyesi sinema yazarı), Saadet Işıl Aksoy (Oyuncu), Saygın Soysal (Oyuncu), Şenay Aydemir (Radikal gazetesi sinema yazarı), Tan Tolga Demirci(Yönetmen),

Dereceye giren filmler, 30 Mart tarihinde Bronx Pi Sahne’de gerçekleştirilecek olan kapanış partisinde ödül töreni ile duyurulacaktır.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...